Arma bez kapitána Peterky přerušila vítěznou šňůru Prostějova

Prostějov - Družina Jiřího Jarošíka odcestovala k utkání 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR do dalekého Prostějova. Fotbalisté Ústí nad Labem i přes absenci vykartovaného Jana Peterky zásluhou proměněného pokutového kopu Michalem Bílkem zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem na Stadionu Za Místním nádražím.

Autoři: 1skprostejov.cz, Zdeněk Kamínek ml.

9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 25. 11. 2020, 13:30 hod.
Stadion Za Místním nádražím, Prostějov
1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem
 0:1 (0:0)

Branka: 60. M. Bílek z penalty.
ŽK: 53. Bialek – 42. M. Bílek, 62. Bazal, 90+1. Čičovský.
Rozhodčí: D. Černý - Dohnálek, Slavíček.
Delegát: Pospíšil.
Technický delegát: Kaláb.
Diváci: hráno bez diváků.

Sestavy:

1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek, Sečkář (82. Langer) – Kopřiva (90. Sus), Omale, Zapletal – Matoušek (65. Píchal), Zikl (82. Rolinc), Jurásek (65. Spáčil)Trenér: Pavel Šustr.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Brak, M. Bílek – Písačka, Prošek, Bazal (87. Chodora), Strada (65. Hampl) – Čičovský – Koubek (87. Šilhan), Kušej (76. Emmer)Trenéři: Jiří Jarošík, Panajotis Kucalas.

Chladné počasí utkání mezi Prostějovem a Ústí nad Labem příliš nesvědčilo. Zápas se rozjížděl hodně pomalu a veškeré útočné snažení obou soupeřů končilo daleko před hranicí obou pokutových území. Zejména Severočeši se prokousávali středem hřištěm velmi nesnadno. Po půl hodině se blýskl zákrokem gólman Tvrdoň, který fantasticky pravou rukou vyškrábl Ziklovo dloubnutí mířící do šibenice.

Oba týmy se v mrazivém počasí nehnaly ani do soubojů. Přece jen se ale domácí na konci půle dostali k obrovským šancím. Již překonaného Tvrdoně však při pokusech Kopřivy a zejména Zikla zastoupili na brankové čáře obránci.

Tempo zápasu v druhé půli přece jen nabralo vyššího stupně. Po deseti minutách zahrozil Zikl, Tvrdoň ale předvedl parádní zákrok a míč opět vytěsnil mimo branku. O pár minut později přišel rozhodující moment zápasu. Brak nabíhal na centrovaný míč, pro ten si současně šel také Mucha. Do souboje neopatrně vlétl Bialek, rozhodčí tento střet vyhodnotili jako faul a nařídili penaltu, kterou proměnil Michal Bílek, když zacílil přímo do středu branky a poslal Armu do vedení.  Prostějov se hnal za vyrovnáním, ale dvakrát z bezprostřední blízkosti brance Ústí selhal Zikl. Postupně se Hanáci dostávali do čím dál větší křeče, nepomohla ani střídání. Branka již v utkání nepadla a tak si Arma odváží z Hané tři body.

Ohlasy trenérů:

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem): „V Prostějově jsme odehráli náročné utkání na těžkém terénu proti vynikajícímu soupeři, který nás prověřil. Vítězství nás stálo hodně sil, bojovali jsme, ponaučili se a k utkání skvěle přistoupili. Vážíme si výhry, přečkali jsme dvě šance, kdy nás podržel Marián Tvrdoň. Využili jsme chyby soupeře v pokutového území, když jsme skórovali z penalty. Poté jsme měli šanci skóre navýšit, což se bohužel nepovedlo. Jsem rád, že jsme po porážce v Hradci Králové vstali na nohy.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.