Arma jede na hřiště Olympie. Ta rovněž měnila trenéry

ÚSTÍ N.L. - Ve 14. kole Fortuna národní ligy zajíždějí fotbalisté Army na pražský Strahov. Střetnou se tam s nováčkem druhé ligy - Olympií Praha. Zápas v Praze začne v sobotu 4. listopadu už od 10:15 dopoledne.

Arma zažila turbulentní poslední týdny. Kouče Jiřího Skálu spolu se svým asistentem Petrem Fouskem nahradilo duo Aleš Křeček a Juraj Šimurka. Noví trenéři dovedli ve své premiéře tým k remíze s Hradcem Králové 1:1. Arma klidně mohla vyhrát, na druhou stranu poznala i sílu Votroků, takže dělba bodů se v ústeckém táboře hodnotila pozitivně.

Horší je fakt, že ústecký celek se stále nachází na 15. místě tabulky se ziskem devíti bodů a aktuálně má záchranářské starosti.

Co předesílá trenér Křeček k utkání na Olympii Praha?

"Naším cílem je vyhrát každý následující zápas. Teď se soustředíme na Olympii Praha. Na jejím hřišti chceme uspět a vyhrát.Viděl jsem je naživo v utkání s Varnsdorfem. Pro mě je to mužstvo, který zatím nedokážu přečíst. Dělají výborné výsledky, zatím uhrávali body. Je to kvalitní a především důrazný tým. Rozhodně jsou nebezpeční," sdělil kouč.

"Na Olympii to chceme urvat srdcem. Je třeba bojovat za Armu. A dát do toho srdíčko," burcuje například Michal Leibl.

Armu čeká poslední podzimní zápasový trojboj. Po Olympii se doma představí proti Frýdku-Místku a první část sezóny zakončí v Sokolově.

FK Olympia

Olympia Praha je rozhodně zajímavý soupeř. Své zápasy hraje na velkém strahovském stadionu. Jedná se o nováčka druhé ligy. Odborníci Olympii před sezónou pasovali na jasný sestup, jenže hodně se mýlili. Olympia je v tabulce na 7. místě se ziskem dvaceti bodů a pohybuje se v klidném středu tabulky. Je zřejmé, že Armu nečeká na Strahově nic snadného.

Olympia navíc v týdnu vyměnila trenéry. Místo Miloše Sazimy povede mužstvo do konce podzimní části soutěže spolu s dosavadním asistentem Oldřichem Pařízkem Vladimír Skalba, jak uvedl oficiální web Olympie.

Pražané překvapili ve druhé lize solidními výsledky, naposledy však padli v Opavě 1:5. Nepovedl se jim ani zápas předtím s Vítkovicemi a s Hradcem uhráli remízu 1:1. Zdá se, že po parádním vstupu do sezóny začínají mít výkony Olympie výkyvy. Uvidíme tedy v sobotu...

Pojďme se podívat na soupisku Olympie Praha. V brance se nachází zkušený Luděk Frydrych. Známý je i zkušený Michal Demeter. Jinak kádr Pražanů neoplývá slavnými jmény. Například Georgios Katidis ale na druhou stranu kopával v AEK Atény a prošel i menšími kluby v italské druhé lize.

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army doma proti Hradci Králové: