Arma po divoké přestřelce v generálce těsně podlehla Jihlavě

Vypadalo to jako hokejový zápas za starých časů. Všude okolo sníh a Jihlava s Ústím předvedli fanouškům parádní podívanou plnou gólů. Jednalo se ale o generálku na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
Kvůli nepříliš očekávané sněhové pokrývce se generálka musela z hlavního stadionu jihlavské Vysočiny přesunout na umělý trávník.

První branka padla v 10. minutě, Jakub Rezek dostal přihrávku na vápno a uklidil míč pod víko Plachého branky. Ve 13. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop pro Jihlavu a Lukáš Vaculík si s ni poradil - 2:0. Více branek v prvním poločasu nepadlo a na nějakou přestřelku to nevypadalo. Arma měla v první půli mnoho šancí, ale skórovat nedokázala.

V 55. minutě bylo sníženo, Fortune Bassey míč do branky sice nedostal, ale dorážející Lukáš Matějka už ano. V 71. minutě rychle střílel Matěj Koubek a zvýšil na 3:1 a tím odstartoval divokou přestřelku. V 74. minutě dokázala Arma snížit, křižnou přihrávku přes celé vápno dostal k nohám Matěj Valenta a nekompromisně ji poslal míč do branky - 3:2.

V 75. minutě poslal Lacko šikovný oblouček na Zoubeleho, který zvýšil na 4:2. Hned o minutu později to bylo znovu o jednu branku. Youba Drame nadvakrát překonal jihlavského brankáře. V 79. minutě přenechal Fortelný míč Lackovi a ten přesně zakončil - 5:3. V 81. minutě se po rychlém brejku podruhé v zápase prosadil Youba Drame - 5:4.

Arma se v závěru zápasu hnala za vyrovnáním, ale skórovat se jí již nepovedlo. V generálce na nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tak prohrála v Jihlavě 5:4.

FC Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem 5:4 (2:0)
Branky: 10. Rezek, 13. Vaculík (pen.), 71. Koubek, 75. Zoubele, 79. Lacko - 76. a 81. Drame, 55. Matějka, 73. Valenta

Sestava FC Vysočina Jihlava: Veselý - Diouf, Křišťál, Smejkal, Vaculík, Tlustý, Zoubele, Rezek, Lacko, Fortelný, Javůrek. Náhradníci: Vejmola, Pojezný, Arroyo, Koubek, Novotný, Mikuš.

Sestava FK Ústí nad Labem: Plachý - Brak, Pimpara, Bílek, Peterka, Bassey, Písačka, Prošek, Strada, Valenta, Matějka. Náhradníci: Tvrdoň, Škoda, Hudec, Richter, Drame, Miskovič, Černý A.,Chodora, Zůza.

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.