Arma postoupila v MOL Cupu přes Komárov

Komárov – K utkání prvního kola pohárové soutěže zamířili svěřenci Jiřího Jarošíka do okresu Beroun. V Komárově fotbalisté Ústí nad Labem nejprve prohrávali, třemi přesnými zásahy ale skóre otočili a přes svého soka postoupila do druhého kola.

Autoři: fk-komarov.cz, Zdeněk Kamínek ml.

1. kolo MOL Cupu, 26. 8. 2020, 18:00 hod.
Komárov
FK Komárov – FK Ústí nad Labem
1:3 (1:1)

Branky: 15. Mojdl – 19. Jirkovský, 81. Šilhan, 90. Čičovský.
ŽK: 83. Vaníček - 40. Miskovič.
Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Matoušek.
Diváci: 540.

Sestavy:
FK Komárov:
Altman – Bežó, Kaufman, Vaníček, Kekstein - A. Vokáč I (30. D. Nový), Komínek, M. Pužík, A. Vokáč II (68. Baštař) - Vajs (61. Šima), Mojdl (62. Březina). Trenéři: Miroslav Nesnídal, Václav Pužík.

FK Ústí nad Labem: Němec - M. Bílek, Brak, Písačka, Chodora - Jakš (68. Čičovský), Miskovič (73. Šilhan), J. Peterka, Jirkovský - Emmer (67. Kušej), Koubek (67. Prošek). Trenéři: Jiří Jarošík, Patrik Kolář.

První poločas nasvědčoval tomu, že Komárov umí hrát kvalitní fotbal. Arma dokazovala, že držení míče a rychlost je na její straně. První příležitost ale měli domácí. Bežík se protáhl kolem obránce a namazal Komínovi proti noze na malé vápno. Obránci stihli na poslední chvíli zablokovat střelu. Po rohu domácích ještě míč proletěl těsně nad hlavami všech a skončil mimo. Postupné útoky Ústí nad Labem se Komárovu dařilo zastavovat. V 15. minutě Jan Mojdl překvapil brankáře a lobem z dobrých 40 metrů poslal Komárov do vedení. Za tři minuty Arma vyrovnala. Prudká střela Martina Jirkovského z úhlu zapadla za Lukáše Altmana. Domácí se nesložili, jak by soupeř možná čekal, a dále zodpovědně bránili a čekali na příležitost. Po tečované střele nastřelili Severočeši tyč. Zbytek poločasu již nepřinesl žádnou šanci, a tak skončil 1:1.

Drama pokračovalo i v poločase druhém. Stále více nervoznější hosté se sice kvalitní kombinací dostávali k domácímu pokutovému území, ale bez výrazného ohrožení. Komárovu postupně docházely síly a již nebyl tak nebezpečný. Ojedinělé protiútoky obrana hostí, buď bez problému zastavila, nebo končily slabou střelou. Rozhodujicím faktem bylo, že Arma poslala na trávník lepší čerstvé síly. Pouhých deset minut před koncem se hosté přece jen dočkali. Nadýchaný pas převzal hostující hráč ve vápně, poslal míč podél malého vápna, to se ještě povedlo domácím ubránit, ale následná střela Vojtěcha Šilhana z hranice velkého vápna už zapadla do branky. Domácí se pokusili trochu otevřít hru a z posledních sil vyrovnat, ale jeden z protiútoků už nešel zastavit a v poslední minutě řádné hrací doby Adam Čičovský pojistil vedení Severočechů. Postoupit do druhého kola MOL Cupu se podařilo Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Nesnídal (FK Komárov):
„Pro nás jako účastníka krajského přeboru se jednalo o svátek hrát s druholigovým týmem. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, plnili úkoly, hráli zezadu a spoléhali na brejky. První půli jsme byli i nebezpeční a ujali se po čtvrt hodině hry po přelobování soupeřova brankáře vedení. Bohužel jsme těsný náskok neudrželi ani do přestávky a Ústí nad Labem krásnou střelou do šibenice vyrovnalo. Arma měla větší kvalitu, hrálo se více na naší polovině, ale nevytvořila si žádné extra šance. Ve druhém poločase nám docházely síly, měli jsme toho ke konci zápasu plné zuby, přesto si myslím, že jsme diváky potěšili a odvedli výkon na hranici svých možností.“

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem):
„Cílem byl postup, který jsme splnili. Čekal jsem, že zápas bude pro nás lehčí a měl jsem připraveny varianty vyzkoušet různé věci. K tomu jsme se ani nedostali, neboť jsme dotahovali a ještě v 80. minutě platil nerozhodný stav. Chtěli jsme v utkání vstřelit první gól, šťastnější v tomto ohledu byl soupeř, kterého otevření skóre vyhecovalo. Nemohli jsme se přes kompaktní obranu soupeře prosadit, nevytvářeli jsme si šance. Po celý zápas jsme neměli dobrou přihrávku nebo centr a báli se jít jeden na jednoho. Dokud soupeř fyzicky neodpadl, bylo těžké Komárov překonat.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.