Arma uspěla v Chomutově. Poprvé v dresu Army se prosadil Vasil Kušej

V dalším přípravném utkání zamířila Arma do Chomutova. I po pátém utkání zůstává neporažena. V Chomutově zvítězila 4:0. Poprvé se prosadili Petr Hampl a Vasil Kušej.
První šance Army přišla v 8. minutě. Po centru Miskoviče se do příležitosti dostal Vasil Kušej, ale hlavičkoval mimo. Ve 24. minutě měl dobrou možnost Martin Jirkovský, ale zamířil těsně mimo.

Ve 33. minutě se po akci Jakše dostal před branku Petr Hampl, ale domácí obrana zasáhla spolehlivě. O tři minuty později zahodil velkou šanci Vasil Kušej. Z malého vápna trefil jen padajícího brankáře Švejdu. Ve 44. minutě se osmělil i domácí Chomutov, ale brankář David Němec si vyběhl a možnost soupeře zneškodnil.

Druhý poločas začal pro Armu skvěle. Hned ve 47. minutě dostal míč do výborného prostoru Petr Hampl a svým prvním gólem v dresu Army otevřel skóre. Hned o minutu později už to bylo o dva góly. Přesnou ranou do spodního rohu branky se prosadil Jakub Emmer.

V 51. minutě mohl přidat Emmer druhý gól, ale nechal vyniknout brankáře domácích. O dvě minuty později se mohl prosadit také Karel Jakš, ale jako střela z penaltového puntíku skončila nad brankou.

V 54. minutě to už ale 3:0 bylo. Velkou chybu domácí obrany využil Vasil Kušej a vstřelil svůj premiérový gól za "A" tým Army.

O deset minut později to zajímavě zkoušel Anton Krutogolov, který opřel míč o soupeře, čímž zaskočil brankáře Chomutova. Ten už byl ze hry venku, ale pokus estonského útočníka skončil jen těsně vedle šibenice.

V 77. minutě potěšil hráče Army jejich bývalý spoluhráč Radim Příhonský, který nešťastně těčoval míč do vlastní branky - 0:4. V 80. minutě měl další možnost Vasil Kušej, ale na dlouhý míč jen těsně nedosáhl. Dvě minuty před koncem základní hrací doby měl další velkou šanci Karel Jakš, ale brankář domácích jeho pokus k velkému překvapení zakončujícího hráče zastavil.

Arma tak zvítězila v Chomutově 4:0 a po pěti zápase přípravy má bilanci čtyř výher a jedné remízy. Mimo vítězství přišla i další dobrá zpráva, do sestavy Army se po zranění vrátil Vojtěch Brak!

FC Chomutov - FK Ústí nad Labem 0:4 (0:0)
Branky: 47. Hampl, 48. Emmer, 54. Kušej, 77. Příhonský (vl.)

Sestavy:

FC Chomutov: Švejda – Chaloupka, Kubík, Kunart, Hříbal – Kibal, Mužík, L. Svoboda, Příhonský – Boček, Šourek. Náhradníci: Zaťko, Gedeon

FK Ústí nad Labem: Němec - Hudec (67. Brak), Krutogolov, Jakš, Miskovič, Hampl (75. A. Černý), Písačka, Kušej, Pavlík, Emmer, Jirkovský. Náhradníci: Tvrdoň, Chodora, Šilhan, Bílek, Peterka, Prošek, Čičovský.

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.