Arma vykročila za záchranou výhrou nad Olympií

ÚSTÍ N.L. - V utkání 28. kola Fortuna národní ligy Arma porazila pražskou Olympii 2:0. Připsala si tak třetí výhru v řadě a notně tak vykročila za druholigovou záchranou.
Arma po výhrách nad Příbramí a Hradcem Králové si na pražskou Olympii věřila. A po další výhře se dostala na 14. příčku s tříbodovým náskokem na Vítkovice s Frýdkem- Místkem.

Ústečtí vstoupili do středečního zápasu aktivně. Už ve 2. minutě se k odražené střele Pilíka dostal Alexander Jakubov a tlačil svou střelu k pravé tyči. Jeho pokus ale vytěsnil hostující gólman Soukup na rohový kop. Hned v sedmé minutě po trestném kopu Pilíka vybojovala Arma další roh. Domácí hýřili aktivitou, ale na větší šance si diváci ještě museli počkat. V 19. minutě Novotný hledal ve vápně Richtera, tomu ale sebral míč ještě před zakončením gólman Soukup.  Hned o dvě minuty později byl v akci znovu Richter, když pálil vedle branky. O minutu později ale poprvé zahrozila i Olympia. Střelu Katidise vyrazil Vašek před sebe a z dorážky dostal míč do sítě Moulazimis. Sudí ale gól neuznal pro ofsajd.

Po půlhodině hry pak přišla komplikace pro Olympii, jelikož střídal zraněný gólman Sokup. V brance Pražanů jej nahradil Stejskal. V závěru poločasu Arma měla ještě několik závarů, ale jinak se toho z herního hlediska zase tolik nestalo a do šaten se šlo o poločase za bezbrankového stavu. Při odchodu do kabin se hráči obou týmů poštěkali a vznikla strkanice, mezitím dostal žlutou kartu ještě domácí Peterka.

Arma vstoupila aktivně i do druhé půle. Domácí hráči místy přikovali hosty k jejich vápnu a snažili se dostávat do šancí.  V 60. minutě roh Pilíka našel hlavu Zemana, jeho pokus ale zlikvidoval náhradní gólman Stejskal. V 64. minutě se pak do zakončení po přihrávce Richtera dostal do šance Procházka. V 66. minutě pak Procházka pronikl do vápna a po zatažení hostujícího Rumla sudí zapískal penaltu ve prospěch domácích. Tu následně přízemní střelou k tyči proměnil Pavel Pilík - 1:0.

V 73. minutě pak přišla další pohroma pro Olympii, když Hajný fauloval a následně ještě kopl Leibla, a za to dostal červenou kartu. Arma tak hrála přesilovku a v klidu si hlídala těsný náskok. Ten zdvojnásobila v 87. minutě, když hostující gólman Stejskal místo míče zasáhl Michala Zemana a sudí nařídil druhou penaltu. Tu pak ještě bezpečněji tvrdou střelou proměnil opět Pavel Pilík - 2:0. V nastaveném čase pak Olympia znovu dostala míč do branky, ale znovu jí branka nebyla uznána pro ofsajd. Všechny tři body za výhru 2:0 tak brala Arma!

FK Ústí nad Labem - FK Olympia Praha 2:0 (0:0)
Branky: 68. P. Pilík (pen.), 87. P. Pilík (pen.)
ŽK:   45+3. J. Peterka (UNL) – 26. Frizoni (OHK), 30. Rothe (OHK), 41. Katidis (OHK), 66. Ruml (OHK), 67. Stejskal (OHK), 80. Keita (OHK)
ČK: 73. Hejný (OHK)

Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 9:1. Rohy:11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:20.
Rozhodčí: Berka – Hájek, Mokrusch; delegát: Bohuněk; technický delegát: Hartman
Diváci: 948

Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
 Vašek – M. Zeman, J. Pokorný, Kingue, Leibl (90. Šnirc) – J. Peterka (C), Martykán – P. Pilík (88. Gilián), D. Richter, F. Novotný (61. D. Procházka) – Jakubov. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka.

FK Olympia Praha: Soukup (31. Stejskal) – Moulazimis (62. Jukl), Broukal, Rothe, Frizoni – Žežulka (71. Keita), Giditz, Ruml – Vasileiou, Katidis (C) – Hejný. Trenéři: Mordechay Iwanir, Oldřich Pařízek.

Ohlasy trenérů:
Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
"Byl to zvláštní a těžký zápas. Říkal jsem hráčům, že v něčem bude těžší než utkání v Hradci nebo s Příbramí. Soupeř se nějak prezentuje. Myslím, že jsme od začátku byli lepší, chtěli jsme hrát fotbal. Dlouho se nám nedařilo dostat se do stoprocentní šance. Proto byl zápas nervózní. Jsme rádi, že jsme ho zvládli a připsali si tři důležité body."

Oldřich Pařízek (FK Olympia): "Bojovali jsme, dřeli jsme, ale bohužel. Bylo to složité. Naší červenou kartu komentovat nebudu. Opakovaně se nám zranil gólman Soukup. Po dlouhé době nastoupil a obnovil si zranění. Pod práškami dochytával i Stejskal, ale dáme ho dohromady."

Autor: Martin Pešout