Arma zabrala a oloupila Hradec na jeho hřišti!

HRADEC KRÁLOVÉ - Arma v utkání 27. kola Fortuna národní ligy udělala důležitý krok k záchraně, když vyloupila hradecký trávník a porazila tamní Votroky 3:1! Jednalo se tak o druhé venkovní vítězství v sezóně.
Arma v boji o záchranu potřebovala konečně uspět i venku a přivézt body i z ambiciózního a třetího Hradce. To se podařilo, protože po dvou gólech Alexandera Jakubova a Michala Leibla vyhrála na východě Čech 3:1! K výhře nakročila už v prvním poločase, který vyhrála o dvě branky.

Pojďme k zápasu. Už v 4. minutě se do slibné šance dostal ústecký Olivier Kingue, když po nákopu do vápna hlavičkoval jen těsně vedle hradecké branky. Ústečtí byli aktivní hned od úvodu zápasu a častěji trávili čas na útočné polovině hřiště. V 13. minutě poprvé vážněji zahrozil i Hradec. Vybojoval rohový kop a po něm z další akce se prosmýkl skoro až k pravé tyči a vystřelil, po skvělém zákroku gólmana Vaška pak míč skončil na tyči. Nedlouho poté Hradec kopal další roh, to už se Arma ubránila s větší jistotou. V 21. minutě mohli ale hosté přodat druhý gól. Míč propadl za hradeckou obranu až do domácího vápna, kde si počíhal Filip Novotný a dostal se ke střele, kterou zneškodnil perfektním zákrokem domácí gólman Ottmar.

V 28. minutě Arma oslavila první branku v utkání. Poté, co na centr domácího Martana nedoskočil Vlkanova, se do akce dostal ústecký tým a udeřil. Protiútok založil kapitán Peterka, který záhy vysunul Novotného, jenž následným centrem na zadní tyči vybídl k zakončení Alexandera Jakubova a ten hlavičkou překonal domácího gólmana - 0:1.

Vedení vlilo samozřejmě Ústeckým svěží krev do žil a ti nadále zaměstnávali hradeckou obranu. Po půlhodině hry se k další hlavičce dostal agilní Jakubov, tentokrát jej ale domácí obrana uhlídala. V 37. minutě přišla další ústecká radost, když Jakubov našel ve vápně Michala Leibla a ten přesným zakončením překonal Ottmara podruhé - 0:2.

Zbytek prvního poločasu si už Arma pohlídala, a co se dostalo za ústecké obránce, zastavil bezchybný gólman Vašek.

Hned po přestávce Hradec podnikl dvojité střídání a jednu změnu zaznamenala i ústecká sestava. To když Vaňka na hřišti nahradil Michal Zeman.

V 50. minutě přízemní střelu Vlkanova nasměroval do Vaškových rukavic, od kterých se míč zakutálel na rohový kop. Následně kombinoval ústecký tým, ale daleko od hradecké branky, takže bez nějakých větších příležitostí.  V 56. minutě se k rohovému kopu dostala i Arma, ale domácí se ubránili. Po hodině hry z trestného kopu domácí Pázler poslal míč jen těsně vedle pravé tyče ústecké branky. A opět se potvrdilo nedáš - dostaneš, protože o dvě minuty později z rohového kopu našel Pilík hlavu Alexandera Jakubova a ten odrazem o břevno poslal míč do sítě - 0:3. Ústeckou radost ale zchladil o další tři minuty domácí Hradec. To se v ústeckém vápně dostal k míči Marek Plašil a taktéž odrazem o brankovou konstrukci dostal míč do sítě a snížil - 1:3.

V závěru ještě Hradec zvýšil aktivitu a pokoušel se o vstřelení další branky. Arma v obraně ale nechybovala a naskakující čas hrál v její prospěch. V 87. minutě ještě Mikerovu hlavičku vytáhl Vašek. Hráči Army pak už pozorně bránili a dovedli zápas do vítězného konce.

FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
Branky: 73. Plašil – 28. Jakubov, 37. Leibl, 68. Jakubov
Rozhodčí: Rejžek – Koval, Kožár
Diváci: 844

Sestavy:
FC Hradec Králové: Ottmar (C) – M. Černý, Plašil, Kvída, Martan (46. Pajer) – Urma, Schwarz (71. Janoušek), Zorvan, Krátký (46. Miker) – Vlkanova, Pázler.
FK Ústí nad Labem: Vašek – L. Vaněk (46. M. Zeman), J. Pokorný, Kingue, Leibl (81. Gilián) – P. Pilík (88. D. Procházka), Martykán – D. Richter, J. Peterka (C), F. Novotný – Jakubov.

Ohlasy trenérů:

Karel Havlíček (trenér FC Hradec Králové): Soupeř byl enormně bojovný a jeho nasazení bylo veliké. Nepůsobili jsme fotbalově, neporadili jsme si vůbec s Jakubovem, který dal dva góly. Značně se podílel na jejich zaslouženém vítězství. Zkoušeli jsme rotovat s hráči, měnit taktiku, ale byl to zápas blbec. Nepovedlo se nám ani střídání.

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): Jsem hrozně rád, že se nám podařilo získat tři body, což se tady na jaře nikomu nepovedlo. Naše situace je nadále složitá, ale věřím, že jsme se dnes odrazili. Podali jsme bojovný výkon, věděli jsme, že soupeř je fotbalový, dává doma hodně branek. Chtěl bych smeknout před kluky, jejich nasazení bylo příkladné.

Ohlasy trenérů: www.fchk.cz

Autor: map