Byl bych rád i za klub, když bychom se zapsali do statistik, tvrdí Lukáš Matějka

Ústí nad Labem - Na děleném prvním místě v tabulce nejlepších střelců FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se nachází i Lukáš Matějka. Dvaadvacetiletý útočník Army by rád produktivitu soutěže ovládl a zapsal by ústecký fotbalový klub do čela statistik.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Čím si vysvětlujete dobrou formu?
„Cítil jsem ke konci minulé sezóny, že si vše sedá, je dobrý tým a já v závěru hodně hrával. Vydařil se mi podzim, a pokud útočník góly dává, věří si. Jsem rád, když je na mě tlak, že jsem stěžejní hráč týmu a góly dávat musím. Přispělo k tomu i působení v Domažlicích, kam jsem v sezóně 2017/2018 odešel. Nejprve mě to trochu mrzelo, ale bylo potřeba, abych se vyhrál.“

Láká Vás prvenství v listině střelců celé soutěže?
„Rád si za vítězstvím mezi nejlepšími střelci půjdu. Góly jsem vždy dávat chtěl, a pokud mám vidinu, že jsem na vrcholu, pár branek bych přidat chtěl. Na hřišti se snažím vydat maximum, byl bych naštvaný, pokud by mě v sestavě někdo nahradil. Každopádně bych musel rozhodnutí trenérů respektovat.“

Sledujete konkurenty, kteří Vás stíhají v boji o nejlepšího střelce F:NL?
„Sleduji, góly dávají. Vždy, když hrají, se dívám, kdo se prosadil. David Ledecký vsítil loni gólů osmnáct, to je podle mého názoru dosažitelné. Na druhou stranu je boj hodně vyrovnaný a hodně se nás na prvenství tlačí.“

Uplácíte spoluhráče například tak, že za gólovou přihrávku obdrží odměnu?
„Neuplácím, ale tlačím na ně, aby přihrávali. Každý útočník chce dávat góly, spoluhráči mě hledají, nahrávají a přejí mi, abych se na prvním místě mezi střelci umístil. Byl bych rád i za klub, když bychom se zapsali do statistik.“

Kdo vede motivační řeč v kabině před utkáním?
„Přípravu před zápasy má na starost Petr Vrabec, z hráčů Jiří Pimpara, který zastupoval vykartovaného Jana Peterku.“

Máte vyřízené prodloužené hostování v červenci letošní prodloužené sezóny?
„Ano, domluvil jsem se s vedením, že budu pokračovat do 9. 7. 2020. Jinak bych měl konec sezóny a měl volno, proto jsem rád, že si zahraji.“

Svazuje Vás, že hrajete o angažmá pro následující ročník?
„Na rozdíl od některých kluků mám smlouvu v Plzni. O angažmá hraji, ale není to tak, že bych poté byl volný hráč, o to je to jednodušší. Rád bych se posunul nejlépe do české nejvyšší fotbalové ligy a tlak v sobě si držím.“

Je reálné se probojovat do kádru Plzně?
„Hráči většinou po hostování chodí po dobrých sezónách přímo do Plzně, dostat se do sestavy dá. Věřím, že samotnému se mi to jednou povede.“

Copyright © 2020 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.