Český mládežnický reprezentant Tomáš Vlček po premiéře v dospělém fotbale: Nést zodpovědnost je nejtěžší

Ústí nad Labem – V předehrávce 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kdy změřil tým Ústí nad Labem síly s Prostějovem, nasbíral první zkušenosti ve velkém fotbale Tomáš Vlček. Arma zvítězila nad Prostějovem 3:1, a tak se fotbalový reprezentant České republiky v mládeži mohl radovat z vítězné premiéry a zisku tří bodů.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Premiéru v dospělém fotbale si odbyl Tomáš Vlček v pátečním střetnutí 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, kdy v dresu Ústí nad Labem nechyběl v základní sestavě kouče Aleše Křečka proti Prostějovu. „Jedná se o obrovský zážitek, dospělý fotbal je něco jiného než dorostenecká liga. Jsem spokojený, že mohu již v tomto věku zasáhnout do velkého fotbalu,“ rozplýval se po výhře Army český mládežnický reprezentant, jenž získal trenérovu důvěru dostal kvůli teplotám Vojtěcha Braka.

„Start v základní sestavě byl štěstí. Vojtěch Brak měl teploty a já tak musel naskočit. Vzal jsem to za pačesy a odehrál utkání tak, jak nejlépe umím. Pocity převažují pozitivní, ale stále je co zlepšovat. Je třešničkou na dortu, že premiéra byla vítězná. Souboje jsou úplně jinde, ani to nejde pospat. Je to tvrdý souboj chlap na chlapa, není to žádné okopávání a bolí to,“ smál se osmnáctiletý stoper, jenž cítí na svém postu jistou míru zodpovědnosti.

„Není to sranda na pozici stopera. Podle mého názoru se jedná ve fotbale o nejtěžší post. Když se něco zkazí, není za námi nikdo, kdo by to zachránil. Musíme nést zodpovědnost na zádech a to je nejtěžší. V mládí jsem začínal jako útočník, ale postupem času jsem se dostával více a více dozadu. Na stoperovi mi to sedělo nejvíce a zůstal jsem tam,“ rozpovídal se fotbalista s číslem sedmnáct, jenž je v Ústí nad Labem na hostování z pražské Slavie.

„Probojovat se do užšího kádru Slavie Praha je těžké, je tam obrovská konkurence. Jsem rád, že jsem mohl být součástí „A“-týmu půl roku a nasát atmosféru a učit se od nejlepších stoperů. Chodil jsem občas na lavičku, dostal šanci v MOL Cupu a z jara jsem dostal i medaili. Nasledovat jsem mohl jejich sebevědomí, kdy si dovolí to, co na stoperovi nikdo nikdy. Dělá je to těmi nejlepšími, když si jako poslední hráč dovolí kličku. Byla to pro mě obrovská motivace,“ pokračoval odchovanec sešívaných.

„Nyní si chci osahat dospělý fotbal, nabrat herní praxi velkého fotbalu, aby se ze mě stal chlap. Potřebuji také zesílit a zlepšovat se. Mám před i po tréninku tréninkové dávky navíc, dávám tomu vše. Chodím do posilovny, za pobyt v Ústí nad Labem jsem přibral tři kilogramy. Chtěl jsem jít někam, kde nasbírám zkušenosti, abych mohl do velkého fotbalu nastoupit v pozdějších letech. Vždy jsem byl veden jako konstruktivní stoper. Do Ústí nad Labem dojíždí z Prahy se mnou více hráčů, dokonce dvě auta. Mám skvěle zařízené, že dojíždím se spoluhráči, sbližujeme se a nemám si na co stěžovat,“ řekl závěrem Tomáš Vlček.

PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital