Daniel Chodora: Jsem vděčný za šanci v áčku. V dorostu ukazujeme kvalitu

V podzimní části skončil tým U19 v České lize dorostu na 5. místě se ziskem 32 bodů. Jednou z opor mužstva byl Daniel Chodora, jenž se 17 brankami stal druhým nejlepším střelcem celého mužstva. Před Danielem skončili v tabulce střelců jen Matěj Koubek z Bohemky (20 branek) a Oliver Velich z Jablonce (18 branek).

Po poměrně povedeném podzimu skončilo mužstvo na 5. místě. Je podzim z Tvé strany úspěšný?
"Je super, že jsme se umístili v horní polovině tabulky, čímž stále potvrzujeme naši kvalitu. Navíc je dobře, že jsme podzim zakončili výhrou (doma 6:3 nad Olympií Kratonohy). Musíme si však přiznat, že herní projev nebyl úplně nejlepší a lepší týmy by naše chyby trestaly asi více. Ze všeho se prostě musíme ponaučit."

Se 17 brankami jsi třetí nejlepší střelec soutěže, panuje v tomto ohledu spokojenost?
"Před začátkem jsem si dal trochu neskromný cíl, že budu nejlepší střelec soutěže, což se nepovedlo. Ale samozřejmě jsem spokojený se 3. místem."

V čem tkví podle tebe největší síla mančaftu U19?
"Hodně kluků ze základu jsou ročníku 2000 a dlouho pospolu, takže se známe odmala a už známe své přednosti. Spoustu věcí máme už nacvičených."

Ty jsi jedním ze tří hráčů, kteří se zapojují pravidelně do tréninkového procesu "A" mužstva. Co Ti ty tréninky dávají?
"Tréninky s áčkem mi dávají hodně. V soutěži dorostu jsem pak kvůli takovým tréninkům sebevědomější, víc si dovolím. Rád bych poděkoval, že jsem dostal takovou možnost."

Kde jsou podle Tebe největší rozdíly oproti dorostenecké kategorii?
"Úplně největší jsou v rychlosti a samozřejmě také v soubojích. Na všechno je mnohem méně času, takže hráč musí na tréninku rychle přepínat. Na rychlost hry jsem si úplně nezvykl ještě teď. Na souboj a důraz už si celkem zvykám."

Nakoukl jsi také do několika zápasů, sice jen z lavičky, ale i tak to pro Tebe mohl být zážitek, že?
"Je to super zážitek, hlavně na Slavii Praha. To bylo něco! A jsem rád, že jsem měl možnost být aspoň na té lavičce. Někde v koutku duše jsem snil o nějaké té minutce, ale zůstávám nadále při zemi a vděčný za šanci vůbec být v áčku."

PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital