Dlouho jsem neviděl, aby soupeř zdržoval od 15. minuty, divil se Petr Vašek

ÚSTÍ N.L. - Prvoligovou kvalitu do ústecké branky přinesl na jaře gólman Petr Vašek. Dalším jistým výkonem podržel tým při středeční výhře nad Olympií Praha 2:0. "Teď to máme ve vlastních rukách," pochvaluje si ústecký brankář.
Závěr sezóny po třech výhrách v řadě vypadá najednou pozitivně, že?
Situaci teď máme ve svých vlastních rukách. Zatím se nemusíme na nikoho ohlížet a můžeme si to uhrát sami na hřišti. To je pozitivní. Zbývají dva kroky a musíme je zvládnout.

Co říci k středečnímu utkání s Olympií?
Hroznej mančaft. To, co tady předvedli v první půli, to jsem dlouho neviděl. Aby někdo začal zdržovat v 15. minutě... Pořád křičeli bezdůvodně, simulovali. Jestli existuje fotbalový bůh, tak se jim to vrátilo. Trenéři nás upozorňovali na to, abychom se nenechali vyprovokovat. Ke konci první půle tam něco vzniklo. Svým způsobem to ale bylo směšné.

Pavel Pilík proměnil dvě penalty. Gratulovali jste mu?
Chci říct, klobouk dolů před Pildou. Dát dvě penalty v jednom zápase není jednoduché. Soupeř určitě věděl, kam Pilda kopal penalty v předchozích utkáních.

Jak jste spokojen s vlastními výkony?
Budu spokojen až se podaří splnit cíl a to je záchrana.

Teď vás čeká rozhodující souboj s Frýdkem-Místkem a Vítkovicemi...
Bylo by super zachránit se už ve Frýdku. Nechceme to nechávat až na poslední kolo. Teď jsme na vítězné vlně. Musíme se pokusit tam něco urvat a Frýdek bude muset potřebovat vyhrát. Po dlouhé době budeme v situaci, kdy nemusíme za každou cenu zvítězit. Ale chceme to samozřejmě rozhodnout co nejdříve a do posledního kola mít klid.

Minule v Hradci Králové jste si připsali teprve druhou výhru venku v sezóně, povzbudilo vás to?
Nastartovala nás výhra doma s Příbramí. To byl těžký zápas. Co se týče zápasů venku, to byl asi dlouhodobější problém, že se nevyhrávalo na cizích hřištích. V Hradci jsme měli větší chuť po vítězství než soupeř a dali jsme tři krásné góly.
Zaslouženě jsme tam vyhráli.

Co říkáte na postup Opavy do první ligy, odkud pocházíte?
Už jsem klukům psal. Jsem takový polokrevník. V Opavě jsem s fotbalem začínal, takže jsem šťastný, že postoupili. Na druhou stranu fandím Baníku, aby se zachránil v lize. Věřím, že Ostrava záchranu uhraje, hrál jsem tam na podzim, takže v tom mám prsty a kdyby to nedopadlo, tak by to šlo i na moje triko.