FK Ústí nad Labem spouští Klubový program talentované mládeže

FK Ústí nad Labem – mládež, z.s. spouští projekt „Klubový program talentované mládeže“, pod pracovním názvem Talent A1. „Rozhodli jsme se vytvořit skupiny talentovaných hráčů v dorosteneckých kategoriích, kterým budou klubem věnovány odpovídající podmínky. Učinili jsme tak, abychom dosáhli maximálního možného rozvoje talentovaných hráčů v našem klubu,“ řekl místopředseda výboru FK Ústí nad Labem – mládež, z.s. Zdeněk Bechyně.

Do tréninkového procesu se zapojí kromě trenérů mládeže (Mgr. Vít Raszyk, Jakub Pintrava a Filip Trojan) také realizační tým „A“ mužstva – hlavní trenér Mgr. Aleš Křeček spolu s asistenty Ing. Jurajem Šimurkou a Petrem Vrabcem. Ti se budou o starat individuální tréninkový proces od pondělí do pátku. Další nedílnou částí je zdravotní péče o hráče prostřednictvím klubového lékaře MUDr. Jakuba Avenariuse, klubových fyzioterapetů (Bc. Andrea Čermáková, Lukáš Landovský, Stanislav Kučera) či výživových poradců. Klub je rovněž připraven poskytnout hráčům pomoc při výchovně vzdělávacím procesu.

„Cílem celého programu je, aby z něj vzešli budoucí hráči, kteří budou postupně začleňováni do „A“ týmu a následně se posunuli ještě dále, do profesionálního fotbalu, a to nejlépe mezinárodní úrovně,“ dodává Zdeněk Bechyně. Úvodní trénink skupiny Talent A1 je naplánován na čtvrtek 14. 02. 2019. V pátek jsou pak pro hráče k dispozici kluboví fyzioterapeuti.

V rámci tohoto projektu vstupuje klub FK Ústí nad Labem do partnerství s Tréninkovou metodou Aligator a Letní fotbalovou akademií, která se specializuje na komplexní rozvoj hráčů napříč věkovými kategoriemi pomocí individuálních či skupinových tréninků. Více informací o této tréninkové metodě naleznete na facebookových stránkách http://www.facebook.com/treninkovametodaaligator.