Galavečer ústecké Army opět bavil

V pátek 2. 12. 2016 se na Větruši uskutečnil třetí ročník Galavečeru ústecké Army. V rámci večera byli vyhlášeni vítězové hlasování všech kategorií. Rovněž byla uvedena osobnost do síně slávy a předány také ceny za zásluhy.

Celým večer provázel ústeckým fanouškům velmi dobře známý Kamil Bílský, k tanci a poslechu hrála kapela ROXEL MUSIC K.L.M. Úvodní slovo obstarali předseda mládeže Václav Kožíšek a výkonný ředitel FK Ústí nad Labem Ing. Petr Heidenreich. Poté byly vyhlášeny mládežnické kategorie (přehled vyhlášených pod článkem). Následovalo pěvecké vystoupení 17leté Samanty Ledenové, které roztleskalo celý sál na výletním zámečku.

Ve 20:30 byla vyhlášena nejlepší hráčka a také nejlepší hráč „A“ mužstva, kterým se stal Jiří Kateřiňák. Do síně slávy ústeckého fotbalu byl pak uveden pan Václav Rys. Od roku 1974 vedl Spartak Ústí nad Labem jako trenér dorosteneckých kategorií, později převzal Ústí nad Labem jako hlavní trenér. Vedl ústecký tým ještě pod jmény Spartak Ústí nad Labem, Pozemní stavby Ústí nad Labem, FK GGS ARMA, MFK Ústí nad Labem. Své trenérské působení v našem klubu ukončoval v roce 2008 jako trenér mladšího dorostu. Bohužel v době konání Galavečeru byl po operaci, tudíž za něj cenu převzal František Novák (oceněný cenou za zásluhy v 1. ročníku).

Cenu za zásluhy pak dostaly hned dvě osoby. Pan Jan Linhart byl oceněný za dlouholetou funkcionářskou práci v klubu, byl u zrodu dnešní formy FK Ústí nad Labem a svůj život plně oddal klubu. Druhou cenu za zásluhy pak obdržel pan František Podrápský. S fotbalem začínal ve svých pěti letech v tehdejším Komunálu Ústí nad Labem. V následujících letech působil v barvách Ústí nad Labem. V letech 1976 – 1990 byl trenérem mládežnických kategorií. V roce 1985 jím vedené mužstvo mladších žáků vyhrálo celostátní turnaj v Šumperku. Perličkou je, že v tomto týmu působil nynější asistent „A“ mužstva Petr Fousek, který mu cenu spolu s Václavem Kožíškem a Ing. Vasilem Simkovičem.

Vrcholem večera pak byla dražba o originální reprezentační dres Jaromíra Jágra, která se zvrtla v souboj na ostří nože. Vyvolávací cena 3 000,- Kč byla velmi rychle minulostí. Martin Krupička, sponzor klubu, který dres do dražby věnoval, a Ing. Vasil Simkovič se do sebe lidově řečeno zakousnuli a cena dresu se tak zastavila na astronomické výši 128 000,- Kč! „Jarda by mi neodpustil, kdybych ten dres někomu nechal, takže nebyla jiná cesta,“ komentoval své vítězství Jágrův přítel Krupička. „Pokud Jardu nevyhodí, tak se s ním v lednu uvidím,“ dodal s úsměvem.

Na návštěvníky Větruše čekala rovněž bohatá tombola s rovnými 300 cenami. Svou výhru si tak domů odnesl každý. Navíc byly losovány také hlavní ceny. Originální dres české reprezentace, dres FK Ústí nad Labem, poukaz na auto na víkend od AUTON CZ, poukaz na dvoudenní pobyt v Tisé a dort s logem FK Ústí nad Labem, který shodou okolností vyhrál trenér „A“ mužstva Jiří Skála.

Kompletní fotogalerie na našem facebooku: facebook.com/fkusti.cz

Seznam vyhlášených:

Mladší žáci: 1. Tomáš Sůra, 2. Jaroslav Zápotocký, 3. Dominik Maxa

Starší žáci: 1. Richard Žídek, 2. Štěpán Vostřel, 3. David Beneš

Mladší dorost: 1. Petr Žáček, 2. Karel Jakš, 3. Patrik Škoda

Starší dorost: 1. Dominik Gulykáš, 2. Kamil Hošek, 3. David Němec

Juniorky: 1. Eliška Kremrová, 2. Tereza Špačková, 3. Pavlína Dudová

Ženy: 1. Pavlína Cvrčková, 2. Tereza Kodešová, 3. Lucie Jankovská

Muži: 1. Jiří Kateřiňák, 2. Jan Peterka, 3. Pavel Moulis

Síň slávy: Václav Rys

Cena za zásluhy: František Podrápský, Jan Linhart

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.