Gól jsem poslal dědovi, posteskl si nad premiérovým gólem v dospělém fotbale Čičovský

Ústí nad Labem - Adam Čičovský se dočkal první trefy do černého v dospělém fotbale v sobotu proti Chrudimi. Sedmnáctiletý záložník Severočechů věnoval gól svému zesnulému dědečkovi.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jak byste zhodnotil poslední zápas proti Chrudimi?
„Je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce a špatně vstoupili do druhého poločasu. Se vstupy do druhé půle máme trochu problémy, těžko říct, jestli nepřijde jakési uspokojení. Stejným výkonem jako v prvním dějství si musíme pro výhru dojít, proto se ziskem pouhého bodu panuje nespokojenost.

Ve 37. minutě jste vsítil vedoucí branku Army. Jak se zrodila a co bude v týmové kase stát?
„Jsem za gól rád, ale bylo by lepší, když by byl spojený s vítězstvím. Vasil Kušej pustil míč na mě a já měl jednoduchou práci v podobě uklizení balónu k tyči z malého vápna. Zcela určitě mě bude něco v kabině stát, čekám velkou částku.“

Schoval jste si po první brance v dospělém fotbale zápasový míč?
„Balón s sebou nemám, nemyslel jsem na to, že bych si míč schoval do sbírky. Budu na branku ale každopádně navždy vzpomínat.“

Jste spokojení s bilancí osmi bodů po pěti odehraných kolech?
„Po zápase s Chrudimí jsme měli mít deset bodů a bylo by to skvělé. Osm bodů je v pohodě, ale musíme makat dále. Stále se vypořádávám s dospělým fotbalem, hraji nyní v základní sestavě a minutáž je pro mě náročnější. Hra je navíc rychlejší, tato soutěž je i více o vytrvalosti a často druhý den po utkání jsem zlámaný. Pomalu si ale zvykám.“

V základní sestavě dostáváte důvěru trenérů. Ceníte si této příležitosti?
„Těší mě příležitost a jsem rád, že jsem si v přípravě řekl o místo v sestavě. Trenér mi věří a doufám, že tomu tak bude i nadále. Loni jsem ani jednou 90 minut nehrál. Osobně doufám, že dostanu co největší prostor a že bude sloužit zdraví. Gól mi navíc trochu zvedne sebevědomí, poslal jsem ho dědovi, který mi zemřel před půl rokem.“

Dopravujete se jako sedmnáctiletý fotbalista na tréninky a zápasy trolejbusem?
„Mám štěstí, že od patnácti let mám autíčko a řidičský průkaz. Rodiče mi to umožnili a vše mám o to jednodušší.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.