Marek Richter: V Teplicích se učil od Vachouška, teď chce pomoct Armě

ÚSTÍ N.L. - Arma před nedávnem ohlásila novou posilu. Tým přišel posílit střední obránce Marek Richter. Ten už nastoupil minulý pátek proti Třinci a nyní věří, že Arma zabere na stadionu Táborska. Richter přišel do Ústí jako náhrada za zraněného Jiřího Pimparu.
Jak došlo k vašemu přesunu do Ústí?
Byl jsem kontaktován panem Heidenreichem i trenérem Skálou s tím, že se zranil Jirka Pimpara. Že by potřebovali na post stopera nějakého hráče a že o mně věděli. Do Ústí jsem tak přišel z teplické juniorky. Jsem rád, že jsem zamířil do Ústí, protože se jedná o posun do dospělého fotbalu. Teplice a Ústí jsou blízké kluby, znají se. Jiné nabídky jsem neměl.

Máte za sebou premiéru proti Třinci (0:3). Jak se vám hrálo?
Výsledkově nám to nevyšlo, první zápas jsem si představoval jinak. Teď musíme zabrat v Táborsku.

V Armě už působí váš jmenovec Daniel Richter. Nejste náhodou příbuzní?
Ne, ne. Jedná se o shodu jmen. Oba jsme Richterové a oba z Teplic. Hráli jsme spolu v teplické juniorce (úsměv). Daniel pak hrál ve Varnsdorfu. Spoluhráči si nás nepletou, ale když jsem přišel poprvé do kabiny, tak mi říkali, že na nás budou volat Riči 1 a Riči 2 (smích). Já jsem ten druhý, mladší (smích).

Už jste před působením v Armě hrál dospělý fotbal?
Jen v zimní přípravě za teplické Áčko proti Viktorii Žižkov.

Jaké bylo připravovat se s teplickým týmem?
S teplickým áčkem jsem často trénoval, Martin Fillo je jeden z největších profesionálů, ještě jsem zažil Štěpána Vachouška, Tomáše Vondráška. My mladí jsme se měli od koho učit.

Armě se teď ale úplně nedařilo. V jaké pozici jste tak nový tým našel?
Ve druhé lize je rozhodně tlak. V Juniorské lize prakticky o nic nejde. Tady se hraje o body, peníze, o umístění. Není teď nic příjemného, že jsme až jedenáctí, ale z toho se nemohu rozklepat.

Nyní zajíždíte na hřiště Táborska. Co o soupeři soudíte?
Táborsko je v tabulce těsně nad námi, naposledy remizovalo. My musíme bodovat, nejlépě vyhrát a pak to potvrdit doma s Varnsdorfem.

Jak se vám líbila atmosféra na stadionu proti Třinci?
Bylo to dobré, proti Třinci se bylo podívat hodně fanoušků. Na Juniorskou ligu nikdo nechodí, takže to byla pozitivní změna.

Jakou má podle vás úroveň Fotbalová národní liga?
Oproti Juniorské lize je rozhodně rychlejší a důraznější. Je to něco jiného.

Jak se vám líbí ústecké zázemí?
Na stadionu Army jsem hrál za reprezentační tým do 18 let, takže místní prostředí znám. Líbí se mi tady, takové domácí prostředí.

Nakoukl jste tedy i do mládežnických reprezentací...
V Ústí jsem hrál za U18 pod trenérem Hoftychem. Už do U16 si mě vytáhl trenér Černý, byl jsem na EURO hráčů do 17 let. Pak jsem byl na operaci s kotníkem a asi čtyři zápasy jsem odehrál za U18. Současný výběr do 20 let vede zrovna náš trenér Skála. Na poslední turnaj U20 jsem se nedostal, jedná se o ročníky 97, 98.

Autor: Martin Pešout