Moje manželka je můj poradce, přesto jsem do motivačního videa přidal šalamounsky své, smál se kouč Aleš Křeček

Ústí nad Labem – Trenér FK Ústí nad Labem Aleš Křeček dovedl své mužstvo ve čtvrteční dohrávce 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR k vítězství nad Vítkovicemi 2:1. Po třech ligových porážkách neměl realizační tým Army jednoduchou práci, přesto hlavnímu trenérovi Severočechů pomáhala s přípravou na utkání i jeho manželka.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jak byste okomentoval čtvrteční dohrávku s Vítkovicemi?

Začala se mi rozpadat židle, to myslím vážně – mechanicky. Začaly mi padat šroubky, až jsem se bál, jestli to není nějaké znamení, doufám, že není a nebylo. Zápas jsme zvládli a měli pod kontrolou až na hektický konec, kdy dostaneme laciný gól. V jednoduché situaci se nedomluvili dva hráči, ale gól jsme obdrželi a v závěru to byly nervy. Na začátku druhého poločasu je škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci, kterou bychom se uklidnili. Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce a bereme tři body.

V klidu byste mohl ale být, i kdyby židle ráno spadla nebo ne?

Samozřejmě jsem to myslel s mírnou nadsázkou. Když ale spadnul šroubek, bál jsem se, aby to neovlivnilo zápas. Chtěli jsme vyhrát, přál jsem si to hodně kvůli hráčům, některé zápasy hráli dobře, ale nezvládli jsme je výsledkově. Jsme hodně rádi a bereme s pokorou toto vítězství. Soupeř přijel s uspávací taktikou, cílem bránit svoji polovinu, čekat na standardní situaci a na brejky.

V soutěžní tabulce máte nyní devatenáct bodů stejně jako čtvrté Pardubice a pátý Varnsdorf. Jste s aktuálním umístěním na šesté příčce spokojeni?

Když zvládneme duel s Táborskem příští týden, můžeme se přiblížit tomu, co chceme mít po podzimu, to jest kolem dvaceti pěti bodů.

Jak jste působil na tým po sešupu z prvního místa, aby hráči nepanikařili?

Je to složité. Nechtěl jsem, aby hráči sledovali výsledky a tabulku, ale ono se to bez tohoto hrát nedá. Hledali jsme i na prohraných utkáních dobré věci. Ukazoval jsem hráčům například motivační video o tom, že góly dávat umíme, vstřelili jsme jich dost. Věříme všichni, že i nadále se budeme prosazovat.

Vymazal jste z motivačního videa branky Martina Jindráčka?

Moje manželka, což je v tomto můj poradce, říkala, ať do videa góly Martina Jindráčka nedávám, že je to blbost a hráči si řeknou, že bez něj to nejde. Udělal jsem to šalamounsky, byl tam, stejně jako všechny ostatní góly. Nevýhodu máme v tom, že jsme poměrně malé mužstvo výškově a problém máme ve standardních situacích. Je to téma, které chceme zlepšit, protože jsme inkasovali hodně branek a nějaké věci chceme změnit.

V soutěži jste ukončili dlouhé čekání na vstřelený gól, které trvalo 315 minut. Oddechli jste si?

Nechtěli jsme se o tom s týmem takto bavit, ale hráči to v hlavách mají. S kolegy z realizačního týmu jsme probírali, jak tomu pomoct. Zkoušeli jsme v Pardubicích hrát na dva útočníky, to příliš nevyšlo. Proti Vítkovicím jsme zkusili Lukáše Matějku na hrotu, rval se, vsítil branku, to je velké plus a pro něj samotného motivace pro další práci. Jeho výkon půjde podle mého názoru ještě nahoru.

V duelu v Pardubicích byl vyloučen Jiří Lindr, přičemž vedení fotbalové soutěže uznalo, že zákrok byl maximálně na kartu žlutou …

To nám není příliš platné. Rozhodčí výrazně ovlivnil utkání, zápas byl otevřen a byl pokažen i pro diváky. Mohl to být dobrý fotbal, dobrý souboj, jen těžko říct s jakým koncem. S minimálním trestem stopu jednoho zápasu se nedá nic udělat, na příští kolo bude již připraven.