Musíme přivézt nějaké body z venku, přál by si Richter. Arma ale nevstřelila venku gól 495 minut

Ústí nad Labem - Zápas 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR nedopadl pro svěřence Aleše Křečka nejlépe. Prohru 0:1 neodvrátil ani Daniel Richter, jenž se mohl prosadit z přímého volného kopu. Arma prohrála v domácím prostředí poprvé od 17. 11. 2017, kdy padla s Frýdkem-Místkem stejným poměrem.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ve čtvrtek jste před televizními kamerami nestačili na Hradec Králové. Kde byste hledal příčiny porážky?

Celý zápas se hrál opatrný a bojovný fotbal, pro diváky to asi velká podívaná nebyla. Nakonec rozhodla hezká branka, ale bohužel do naší sítě. Gól inkasovaný ke konci utkání nás mrzí, ale po průběhu musíme přiznat, že lepší jsme určitě nebyli. Takový zápas musíme dohrát alespoň na 0:0.

Co Vám kouč Aleš Křeček řekl po závěrečném hvizdu?

Trenér nám po zápase řekl něco v tom smyslu, že jsme blbci, když jsme takto ztratili body i v Prostějově v nastavení druhé půle. Jsou to další dva body, které nám budou chybět, ale horší je, jaký jsme předvedli výkon.

V 81. minutě jste se mohl prosadit z přímého volného kopu, Radim Ottmar ale střelu vystihl. Co jste měl udělat jinak?

Měl jsem míč kopnout více do strany, mířil jsem hodně doprostřed. Gólman šel napřed a poté to vypadalo, že se i vracel. Každopádně jsem měl střílet k tyči.

Nacvičujete tyto herní situace na tréninku?

Standardní situace trénujeme, po tréninku zůstáváme na hřišti s Markem Stradou, Markem Krátkým a trenérem a snažíme se na tom pracovat.

V tabulce jste se propadli na sedmé místo, na barážové příčky ztrácíte čtyři body. Bavili jste se o tomto v kabině?

Neříkali jsme si v kabině, že by se nám vzdalovaly barážové příčky, na to nehledíme. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, kolik bodů budeme mít po podzimu a poté se můžeme bavit o vyšších ambicích. Cíl pro podzim jsme měli stanoven na zisk dvacet pět bodů, což je minimum. Je v našich rukou to splnit, věřím, že to zvládneme. Chtělo by to následně potvrdit doma s Chrudimí.

Sérii domácí neporazitelnosti, která trvala od 17. 11. 2017, Vám Hradec Králové ukončil …

Štve nás to, ale ani ne tolik, že skončila série, ale že jsme prohráli zápas. Musíme přivézt nějaké body z venku, abychom svůj výkon napravili.

Venku ale trvá jiná série, když se Vám podařilo vstřelit poslední branku v rámci 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR ve Vlašimi a 495 minut již na další gól čekáte. Čím si to vysvětlujete?

Venku si nevypracováváme gólové příležitosti a nedaří se nám herně. Věřím, že v Jihlavě se pokusíme o nápravu a odehrajeme lepší utkání než předchozí kola venku. Vysočina se snaží hrát kombinační fotbal, to by nám mohlo vyhovovat. Je pro nás lepší, když tým kombinuje, můžeme napadat, presovat. Snažíme se vždy o to samé, ale proti Hradci Králové se nám extrémně nedařilo.