Pavel Pilík: Snad proti Žižkovu budeme mít štěstíčko a vyhrajeme!

ÚSTÍ N.L. - Záložník Army Pavel Pilík přišel na sever Čech před letošní sezónou z Příbrami. Kromě toho, že se těší na blížící se souboj s jeho bývalým klubem věří, že v pátek proti Viktorii Žižkov Arma už konečně vyhraje. Pětadvacetiletého středopolaře trápí současné výsledky Army a proto doufá, že zápasem s Viktorkou se jeho tým odrazí k lepším zítřkům.

Týmu se aktuálně úplně nedaří. Jak tedy v kabině prožíváte aktuální fotbalový podzim?

Za celou kabinu říkám, že nám to není jedno. Štve nás naše postavení v tabulce a předpokládali jsme, že budeme mít v tabulce třeba o osm bodů více a budeme na lepším místě. Musíme teď makat. Momentálně nám nepřeje štěstí. Ve Vlašimi nebo v Táboře jsme nehráli špatně. Třeba když to vezmu podle sebe. Trefím břevno a za tři minuty dostaneme gól. Výkony nemáme špatné. Ale i vyrovnané zápasy prohrajeme.

Pojďme se ještě vrátit k pohárovému duelu se Slováckem (0:2). Rozhodla větší zkušenost soupeře?

Také to byl jeden z faktorů. Třeba jejich kapitán Šumulikoski byl výborný, za devadesát minut hry nepokazil jediný míč. Už jsem proti němu hrál potřetí a má neuvěřitelný přehled ve hře. Také je škoda, že jsme v rozmezí 53. a 60. minuty dostali dva góly, což se nám stalo už v lize s Opavou.

Zápas s Viktorií Žižkov se hraje v pátek třináctého. Bude to váš šťastný den?

Je to pro nás velice důležitý zápas, pro fanoušky už musíme získat tři body. Musíme vyhrát. Třináctého jsem se narodil, snad vyhrajeme a budeme mít štěstíčko.

Jak na vás působí Fortuna národní ligy a koho pasujete na postup do první ligy?

Favoritem na postup je určitě Opava, mají skvělé fanoušky a zaslouží si to. Do vrchu tabulky se dotahuje Příbram, České Budějovice také mají kvalitu na postup. Zatím zklamává Hradec Králové. Druhá liga je náročná, soubojová, fyzická. První liga je více taktická a hrají tam zkušenější hráči.

Jste v kontaktu s bratrem, který hraje v Brně, avšak Zbrojovka je v první lize poslední?

Teď jsme na tom s bráchou podobně, jim se také stejně nedaří. My jsme na tom v tabulce ale o něco lépe. S bratrem si voláme, probíráme fotbal skoro každý den. Voláme si, chceme to zlepšit.

Někteří fanoušci Army jezdí i na venkovní zápasy. Cítíte jejich podporu?

Za spoluhráče mě mrzí, že pro diváky jsme teď neuhráli moc bodů. A hlavně venku mě to trápí, když pro fanoušky, kteří za námi přijedou třeba do Tábora nebo Vlašimi, že pro ně neukopeme alespoň remízu. Přitom jsme v těch zápasech nebyli horší, ale body nemáme.

Vyhlížíte zápas s Příbrami (21.10.), což bude duel proti vašemu rodnému klubu?

Na tento zápas se těším. Doufám, že budu hrát. Proti Vlašimi jsem třeba nehrál, tak jsem byl zklamaný, ale to k fotbalu patří.

Jak se vám jako Středočechovi líbí ve městě Ústí nad Labem?

Mám roční dceru, s manželkou a s holčičkou se snažíme poznávat v regionu i ve městě zajímavá místa. Byli jsme se podívat v Děčíně i v Ústí v zoologické zahradě. V létě jsme byli v Ústí na koupališti v Brné. Už jsme tu něco procestovali. S městem jsem spokojený. Jediné co mi kazí dojem, jsou naše výsledky.

Autor: Martin Pešout