Penalty jsem musel proměnit, věděl Pavel Pilík

ÚSTÍ N.L. - Dvěma proměněnými penaltami rozhodl středeční souboj s Olympií Praha záložník Pavel Pilík. Arma má tak na sestupové pozice tříbodový náskok. "Myslím si, že máme kvalitnější tým než Vítkovice i Frýdek," předesílá do druholigového finiše ústecký hráč.

Zápas jste rozhodl dvěma penaltami. Váš komentář?
Při první penaltě jsem si uvědomoval tíhu okamžiku, že jí musím proměnit. Koncentroval jsem se, co to šlo. Minule jsem kopal penaltu doprostřed, takže jsem to chtěl udělat jinak, bál jsem se, aby gólman nezůstal stát na místě. Tak jsem jí kopl po pravé ruce. Druhou penaltu jsem dával doprostřed, věřil jsem, že to už skočí gólman do strany. 

Na jaře jste už dvě penalty jako tým neproměnili. Nebál jste se proto exekuce pokutových kopů?
Penalt jsem se neobával, ale poslední dvě jsem kopal doprostřed, takže to chtělo změnu. Jejich trenér Pařízek navíc něco křičel na gólmana, uvědomil jsem si proto, že jí kopnu po pravé ruce. Sice si gólman na míč trochu sáhl, naštěstí jsem se jí kopl dobře k tyči, takže jí nechytil. 

Na penalty jste byl určený?
Jelikož Saša nedal penaltu ve Znojmě a pak Riči v Opavě, a na tréninku jsem penalty proměňoval, navíc jsem už dvě dal, tak jsem šel i nyní. Spoluhráči s tím problém neměli.

Připsali jste si důležité tři body a záchranu teď máte ve svých rukách.
V kabině si uvědomujeme tíhu toho, že hrajeme o život, o všechno. Byly to tři důležité body. Věděli jsme, že vyhrát musíme a teď pojedeme do Frýdku s tím, že tam musíme bodovat. Kdybychom vyhráli, bylo by tu super. Záchrana už po Frýdku by byla dobrá.

Jaká je nálada v týmu po třech výhrách v řadě?
Nálada je dobrá. Na jaře předvádíme kromě dvou zápasů celkem dobrý fotbal. I proti Olympii jsme měli v první půli tři velké šance. Proměnit je, hráli bychom ve větším klidu. Jejich gólman ale chytá v úžasné fazoně a v druhé půli toho taky hodně chytil. 


Dlouho jste se nemohli střelecky prosadit...
V Hradci jsme tolik šancí neměli a vstřelili tři krásné góly. Teď jsme měli příležitostí hodně a nic tam nepadalo. Každé utkání je holt jiné. 

Co říci k závěrečnému boji o záchranu?
Myslím si, že máme výborný tým a takový mančaft by měl hrát minimálně střed tabulky. Že hrajeme o záchranu, to je spíš naše ostuda. Hráče máme kvalitní a lepší než pouze na boj o záchranu. Zvlášť teď na jaře, když jsme posílili. Tým je hodně dobrý, minimálně na lepší střed druhé ligy. Uděláme vše proto, abychom druhou ligu zachránili, protože by byla ostuda, kdyby Ústí spadlo do třetí ligy. Minimálně do druhé ligy Ústí patří. 

Těšíte se na příští zápas do Frýdku-Místku?
Nejlepší by bylo, kdybychom už teď měli jistou záchranu a jeli jsme tam s čistou hlavou. Víme, že to musíme dotáhnout. Těšil bych se na zápasy o první místo. Když hrajete o padáka, z takových zápasů nadšený nejsem. Myslím si ale, že máme kvalitnější tým než Vítkovice i Frýdek.


SOUVISEJÍCÍ: Arma vykročila za záchranou výhrou nad Olympií 

Autor: Martin Pešout
Foto: Tereza Kymličková

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital