Petr Němec: Důležité je, že hráči nechali na hřišti vše

Fotbalisté Ústí nad Labem měli dobře rozehranou jarní premiéru na hřišti Znojma, nakonec se však po pokaženém závěru vraceli do Ústí bez jediného bodu. Bojovnost se však týmu Petra Němce upřít nedá.

Ústí se dostalo v průběhu prvního poločasu do vedení, díky Veverkově gólu z poloviny hřiště. Nakonec však dvě chyby Army znamenaly, že všechny tři body zůstanou na půdě lídra soutěže. „Samozřejmě je velká škoda, že ze Znojma něco nevezeme. Hráli jsme proti velkému favoritovi a dlouho jsme je drželi zkrátka. Mrzí mě naše dvě chyby, které jsme udělali. Znojmo tam nějaké situace mělo, ale s těmi jsme si poradili. Nakonec jsme dostali góly po hloupých chybách, což se nám nestalo poprvé. Je to škoda,“ hodnotil utkání trenér Petr Němec.

Jak už bylo zmíněno, utkání rozhodl druhý poločas. Špatně provedené autové vhazování a střela v nastaveném čase, která prošla brankáři Tvrdoňovi pod tělem. Znojmo však postupem času zvyšovalo tlak, což podpořilo stažení hry na tři obránce. „Domácí začali hrát vabank a byla škoda, že jsme ze začátku druhého poločasu nedotáhli tři nebo čtyři slibné situace, kdy jsme mohli jít do vedení 2:0. Ten zápas by pak byl úplně jiný, ale Znojmo má natolik zkušený celek, že si ten tlak prostě dokáže vytvořit. Nám odcházely síly a z toho pravděpodobně pramenily i ty chyby, co jsme udělali. Nemělo by se nám to stávat, ale to je fotbal,“ řekl Němec.

I přes nepříznivý a bolestivý výsledek je však potřeba nepřehlížet pozitiva, která utkání nabídlo. Arma držela dlouho s favoritem soutěže krok a nechala na hřišti všechny své síly. „Důležité je, že to kluci odjezdili a nechali na hřišti všechno. Porážka mě mrzí dvojnásobně, protože jsme tomu bodu byli blízko. Je však začátek soutěže. Rozdíl v kvalitě našeho a znojemského kádru byl zejména ke konci zápasu vidět. Jejich kádr je vyrovnaný a v této sestavě hrají už nějaký pátek. To v závěru rozhodlo,“ uzavřel trenér Army Petr Němec.