Přestřelka s Táborskem! Arma přišla o výhru v nastavení

ÚSTÍ N.L. - Armu v rámci 22. kola Fortuna národní ligy čekal soupeř z Táborska, který taktéž okupuje spodní část tabulky a zdaleka nemá záchranu jistou. I proto svěřenci trenéra Aleše Křečka potřebovali na domácím stadionu uspět.
Arma naposledy doma porazila České Budějovice a před týdnem získala bod za remízu v Třinci. Do utkání s Táborskem proto mohla jít v dobrém rozpoložení. Ústečtí nastoupili v bílé sadě dresů, hosté zvolili červenočernou variantu. Vinou vyloučení v Třinci nemohl nastoupit do zápasu Daniel Richter, naopak už v základní sestavě vyběhl kapitán Jan Peterka.

Úvod utkání ale Armě nevyšel. Už v 5. minutě se Jihočeši dostali do vedení. To Zbyněk Musiol našel ve vápně volného Pavla Vandase, který přízemní střelou k levé tyči překonal domácího gólmana Petra Vaška - 0:1. Ústí se ale nenechalo vykolejit a snažilo se hrát aktivně. Už v 9. minutě se do střelecké pozice dostal Alexander Jakubov. Toho vychytal gólman Táborska Tomu, který pokryl i následnou dorážku Filipa Novotného. Následně se ke střeleckému pokusu dostal z trestného kopu Pavel Pilík. V 13. minutě minul branku ústecký Šnirc. V 17. minutě Arma mohla klidně vyrovnat. Tomáš Ťok posílal míč před branku ze standardky, ve skrumáži před brankou operoval Jakubov a dorážet mohl ještě Kingue, jenže bránu přestřelil.

O pár chvil později domácí znovu zahrozili, Pokorný ale vyzkoušel jen gólmana hostí Tomu. V 23. minutě po delší době o sobě dalo vědět ale i Táborsko. Vandas pálil do ústeckého gólmana Vaška, blízko gólu byl pak Musiol, ale na brankové čáře vykopl míč domácí zadák Kingue.

V 25. minutě se už Arma dočkala. Ve vápně byl faulován Filip Novotný a sudí odpískal penaltu ve prospěch domácího celku. Pavel Pilík pak následný pokutový kop nekompromisně proměnil - 1:1. Mimochodem, Arma na jaře kopala už čtvrtou penaltu a proměnila dvě - v obou případech byl úspěšný právě Pilík.

Vstřelená branka Ústecké povzbudila, v 29. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Peterka, ale vychytal ho gólman Toma. Následně se hrálo hodně ve středu pole a v závěru prvního poločasu bylo šancí poskrovnu. Ve 40. minutě ze standardky Pilík trefil brankáře Tomu. V samém závěru poločasu pak mimo tyče hlavičkoval Kingue.

Poločasový stav byl smírný 1:1, a to diváci ještě netušili, co vše se stane v poločase druhém. Úvod druhé půle byl ještě hodně bojovný a šance si fanoušci v ochozech museli počkat. V 53. minutě Ťok trefil bránící zadáky. O čtyři minuty později Ťok už jen o kousek minul branku. V 63. minutě se Táborsko dostalo podruhé do vedení. Po nepřesné rozehrávce Kingueho se k míči dostal Zbyněk Musiol, který tvrdou střelou k levé tyči překonal Vaška podruhé - 1:2.

Arma ale dokázala brzy srovnat. Už o pět minut později vyrovnal Jiří Miskovič po přesné přihrávce Filipa Novotného - 2:2. Arma sahala v závěru po vítězství, byla aktivní a cítila, že se může dostat do rozhodujícího vedení. V tom jim také pomohl hostující N'Gimbi, jenž v blízkosti vápna fauloval Novotného a po druhé žluté kartě byl vyloučen. V 89. minutě opravdu přišel kýžený úspěch pro domácí. To po rohu Ťoka prodloužil míč Kingue na Martina Jindráčka, který dokázal zblízka dostat míč do sítě - 3:2.

Už to vypadalo, že Ústí oslaví vítězství, když v nastaveném čase hostující Navrátil vybojoval poslední roh zápasu pro Táborsko. Z něj následně střídající Petr Zavadil dokázal vyrovnat - 3:3.

FK Ústí nad Labem - FC MAS Táborsko 3:3 (1:1)
Branky: 25. P. Pilík (pen.), 68. Miskovič, 89. Jindráček – 5. Vandas, 63. Musiol, 90+2. Zavadil
ŽK: N'Gimbi (TAB)
ČK: N'Gimbi (TAB)
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Melichar

Sestavy:

FK Ústí nad Labem: Vašek – J. Peterka, J. Pokorný, Kingue, Šnirc – P. Pilík (77. Drame), Martykán (C) (61. M. Zeman), Ťok, F. Novotný – Miskovič – Jakubov (70. Jindráček).

FC MAS Táborsko: Toma – Prošek, N'Gimbi, Navrátil (C), Souček – Vandas (73. Blecha), Šandera, Nešický (82. Klusák), M. Kučera – Mršić – Musiol (87. Zavadil).

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Teď prožíváme obrovské zklamání, hráči jsou v kabině skleslí. Byl pátek třináctého a tak vypadal i celý zápas. Bláznivě, dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme srovnali, v 90. minutě vstřelili gól na 3:2 a v nastavení jsme přišli o vítězství. Tohle jsou pro hráče i trenéra nejhorší momenty. Je těžké se s tím teď srovnávat. Nezbývá nic jiného, než hráčům poděkovat za výkon, zvednout se, kluci bojovali. Byli jsme lepším týmem, ale je z toho jen remíza."

Roman Nádvorník (FC MAS Táborsko): "Ve 20. minutě jsme po dvou šancích Vandase měli vést 2:0 a bylo by po zápase. Tak to nedopadlo a ve finále jsme měli štěstí při vyrovnání na 3:3. Musím smeknout před mužstvem. Dostali jsme gól v 89. minutě a hráči se zvedli a ještě jsme si vypracovali tři gólové šance. Navrátilovi chytil velkou příležitost gólman Vašek, pak následoval roh a z něj jsme dali gól. Mančaft to nezabalil a získal bod, který jsme si chtěli odvézt. Tým utkání odpracoval a mohu před hráči smeknout."

Autor: map