Proběhla předsezónní tisková konference

Ve středu dopoledne se v prostorách tiskového střediska FK Ústí nad Labem uskutečnila tradiční předsezónní tisková konference. Před novináře usedli výkonný ředitel Ing. Petr Heidenreich, 1. předseda představenstva Jiří Dušek, trenér „A“ mužstva Jiří Skála a také kapitán „A“ mužstva Michal Zeman.

Úvodní slovo obstaral Jiří Dušek. „Výsledky v přípravě byly dobré a já doufám, že nám to vydrží také do sezóny. Finančně vidíme až do konce do konce roku, což se nám moc často v minulosti nestávalo. Já se hodně těším na novou sezónu a doufám, že nám vyjde začátek a budeme se pohybovat v horních patrech tabulky. Je pro mě cílem, hrát v horní polovině tabulky. Chceme, abychom fotbalem bavili lidi a abychom z toho měli všichni radost.“

Rozpočet na „A“ mužstvo a potřebné organizační výdaje na sezónu se bude opět pohybovat kolem 15 milionů korun. „Rozpočet je víceméně pořád stejný, hlavní rozdíl je v tom, že na něj až do konce roku vidíme. Pokračujeme v jednáních a chceme časem získat strategického partnera. Velký problém by nastal, pokud by hráči vyhráli všechna utkání a získali 90 bodů, protože prémiový řád je nastavený tak, že hráči mají na hřišti hodně peněz,“ řekl k finanční situaci Ing. Petr Heidenreich. „Pokusíme se vedení situaci kolem prémiového řádu co nejvíce znepříjemnit, to můžu za celé mužstvo slíbit,“ dodal s úsměvem na tváří trenér Jiří Skála.

„Cíl pro novou sezónu je první polovina tabulky. Samozřejmě chceme předvádět zajímavý herní styl, takže proto jsme angažovali nového trenéra a udělali určité změny v týmu. Když jsme věděli, že Tomáš Smola odejde, tak jsme se soustředili na změnu v útočné fázi. Nový ročník bude nesmírně zajímavý. Držíme se na zemi. Umíme odlišit přípravu od soutěže. Druhá liga bude velmi silná a zároveň atraktivní, díky tomu, že k nám spadli Olomouc a Ostrava – dva tradiční ligové celky. Je tam spousta dalších ambiciózních a kvalitních týmů, jako jsou třeba Opava, Znojmo či Sokolov. Na severní Moravě vzniklo kvalitní soukolí týmů, ke kterým to máme daleko a čekají nás tam těžké zápasy. O zvýšené atraktivitě svědčí i zájem televize. Od třetího kola soutěže by měly být vysílány pravidelné přímé přenosy z druhé ligy na České televizi. Věřím tomu, že to bude bavit diváky, nás i mančaft,“ řekl Heidenreich.

Do nové sezóny půjde Arma bez několika tradičních tváří, kompletní přehled změn v kádru naleznete na konci článku. „Skončili hráči jako Veverka a Králík. My bychom jim chtěli za odvedené služby poděkovat a přejeme jim hodně úspěchů v jejich další fotbalové kariéře. Honza Králík odešel do Německa hrát čtvrtou ligu do Hofu,“ popsal dva odchody Jiří Dušek. „Ríša Veverka dostal nabídku, stáli jsme o něj, ale on zvolil jinou cestu. Chtěl jít do zahraničí, pak se vrátil, což mluví za vše. Jak řekl Jirka Dušek, přejeme mu hodně štěstí v jeho další kariéře,“ doplnil Heidenreich.

S novým herním stylem, novými hráči a také s novým trávníkem vyrazí ústečtí fotbalisté do boje. Do prvního domácího duelu zbývá 9 dní. „Všechny práce proběhly tak, jak měly. Zhotovitelská firma to jezdí kontrolovat. Dosazuje se, hnojí se a údajně nám podle odborníků přálo počasí. Máme ještě nějakých 10 dní, aby byl trávník byl takový, jaký si všichni přejeme. Trochu zápolíme s technikou, ale zde musím ocenit přístup majitele města, se kterým se snažíme získat techniku, která by se o náš trávník starala tak, jak je potřeba. Věříme, že trávník by mohl být naším třináctým hráčem, protože dvanáctý hráč by mohli být naši fanoušci. Věříme, že na trávník hráči poprvé vyběhnou na předzápasový trénink před Sokolovem,“ okomentoval průběh prací na novém trávníku výkonný ředitel klubu Ing. Petr Heidenreich.

Změny v kádru:
PŘÍCHODY: Jindráček (Teplice – konec smlouvy), Procházka (Teplice – přestup), Heřman (Slavia – KH), Výborný (Litoměřicko – hostování), Kateřiňák (Mladá Boleslav – H), Moulis (Olomouc – H), Mysliveček (Slavia Praha – H), Pouček (Sparta Praha – H)
ODCHODY: Barnat (Litoměřicko – H), Bourenane (Poříčí nad Sázavou – KH), Eliáš (Mladá Boleslav – KH), Heřman (Vyšehrad – H), Králík (konec smlouvy), Křapka (Mladá Boleslav – KH), Smola (Opava – přestup), Veverka (konec smlouvy)

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.