Remíza je pro nás ztráta. A v příštím kole do Varnsdorfu jedeme vyhrát, burcuje trenér Křeček

ÚSTÍ N.L. - Velké zklamání prožíval trenér FK Ústí nad Labem Aleš Křeček. Ústí potřebovalo v souboji s Táborskem zabrat, aby se dostalo ze sestupového pásma, přičemž ani Jihočeši ještě neměli klid s ohledem na záchranu.
Diváci na Městském stadionu viděli pořádnou divočinu. Arma dvakrát prohrávala, ale pokaždé dokázala sorvnat. Pak se nechal vyloučit hostující N´Gimbi a domácí se dostali do vedení v samém závěru. Ale v nastaveném čase 90+3 po rohovém kopu o výhru přišli. Nakonec tedy v útrobách stadionu panovalo zklamání!

Jak hodnotíte divoké utkání s Táborskem (3:3)?

Bezprostředně po zápase jsme prožívali obrovské zklamání, hráči byli v kabině skleslí. Byl pátek třináctého a tak vypadal i celý zápas. Bláznivě, dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme srovnali, v 90. minutě vstřelili gól na 3:2 a v nastavení jsme přišli o vítězství. Tohle jsou pro hráče i trenéra nejhorší momenty. Je těžké se s tím teď srovnávat. Nezbývá nic jiného, než hráčům poděkovat za výkon, zvednout se, kluci bojovali, rvali se. Myslím, že jsme byli lepším týmem v utkání, ale je z toho jen remíza.

Soupeř dohrával v posledních deseti minutách utkání o desíti bez vyloučeného N´Gimbiho. Věřili jste, že po tomto momentu rozhodnete?

Před týdnem v Třinci jsme měli vyloučeného hráče pro změnu my. Těch zápasů, které se dohrávají s nestandardním počtem hráčům, je nyní hodně. Výhodu jsme využili, potrestali jsme jejich vyloučení, vstřelili jsme gól na 3:2. V poslední minutě ze standarní situace jsme dostali branku. Co k tomu říct, je to velké zklamání.

Ztráta dvou bodů v boji o záchranu. To mrzí.

Remíza je pro nás ztráta, to si uvědomujeme. Na druhou stranu by bylo špatné, kdybychom teď byli skleslí nebo něco balili. Kluky povzbudíme a budeme makat dál. Musíme přivézt také body z venku a udělat nějakou sérii, nesbírat to po bodu, ale chce to získávat tři body. Co se týče zápasu s Táborskem, musím kluky pochválit. Byli tam individuální chyby, které nás stály výsledek, to si vyříkáme. Ale co se týče bojovnosti, nasazení a na špatném terénu jsme se snažili kombinovat. Z tohot pohledu to bylo v pořádku.

V den utkání jste měl také svátek. Budete ho slavit?

Teď už ho slavit nebudu. To je fotbal, jednou jste nahoře, jednou dole. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je hodně tenká. Už po několikáté si vyžíráme horší tvář fotbalu. Ale když půjdeme pořád dál a budeme pracovat, tak jako teď, tak věřím, že se štěstí přikloní na naší stranu. Nemáme jinou možnost.

V příštím kole zajíždíte v rámci severočeského derby na hřiště Varnsdorfu.

Každý zápas a každý soupeř v této soutěži je porazitelný. Možná nejlepší zápas na jaře jsme odehráli v Opavě s lídem soutěže. Byl to vyrovnaný duel. Na druhé straně, pokud nebudeme hrát v každém zápase na sto procent, budeme mít problém. V tom je tato soutěž hrozně těžká. Chystáme se na Vanďák a chceme tam vybojovat tři body.

Autor: map