Stejný scénář jako před rokem. Domažlice jako kat Army ve druhém kole MOL Cupu

Domažlice – Domažlice jsou i letos pro fotbalisty Ústí nad Labem ve druhém kole MOL Cupu konečnou stanicí. Armu vyřadil stejný soupeř jako v loňském ročníku s tím rozdílem, že se Severočeši na Střelnici v Domažlicích letos ani jednou neprosadili a padli po základní hrací době.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

2. kolo MOL Cupu, 16. 9. 2020, 16:00 hod.
Městský stadion Střelnice, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice – FK Ústí nad Labem
2:0 (0:0)

Branky: 53. Došlý, 55. Bauer.
ŽK: 59. Fišer, 78. F. Dvořák - 64. Chodora, 72. J. Peterka, 79. Čičovský.
Rozhodčí: Rejžek - Mokrusch, M. Volf.
Delegát: Lhoták.
Diváci: 525.

Sestavy (domácí není dle rozestavení):
TJ Jiskra Domažlice:
L. Růžička – D. Fišer (78. Teršl), M. Bauer, Mužík (C), Vůch, Daniel Černý (46. F. Dvořák), Skopový (58. Kropáček), Kuhajda (58. Pavlík), Rychnovský, Hrubý, Došlý (84. V. Černý). Trenéři: Pavel Vaigl, Petr Dobrý.

FK Ústí nad Labem: Němec - M. Bílek, Hudec, Písačka, Chodora - Bazal (56. Kušej), Miskovič (46. Čičovský), Emmer (75. Hampl), J. Peterka (C), Prošek - Šilhan (46. Koubek). Trenéři: Jiří Jarošík, Patrik Kolář.

Ve 12. minutě vybojoval míč Němec po rohovém kopu domácího Hrubého a hostující Chodora našel ve vápně Proška, který nastřelil boční síť domácí branky. O devět minut později tečoval Bauer střelu stejného hráče na roh. Po vyrovnaném průběhu úvodní půle zamířily oba celky do kabin za bezbrankového stavu.
V 53. minutě prošel obranou Army Petr Došlý, jenž přesnou střelou poslal Domažlice do vedení. Uběhly dvě minuty a Marek Bauer zužitkoval centr ve vápně a navýšil náskok domácích. V 70. minutě se dostal do protiútoku Vůch, Němec jej vychytal. Domácí celek si vedení pohlídal a postoupil do třetího kola pohárové soutěže.

Ohlasy trenérů:

Pavel Vajgl (TJ Jiskra Domažlice):
„Podle mého názoru jsme v prvních dvaceti minutách měli velké štěstí, ustáli jsme vše bez obdržené branky a to bylo zlomové. Když bychom inkasovali, zápas by se vyvíjel jinak. My do poločasu vydrželi, hosté měli dále tlak na balónu a fotbalovost a zkušenost o soutěž výše byla znát. Z brejku jsme skórovali a Ústí nad Labem muselo hrát ofenzivněji. Máme velkou útočnou sílu a musím naše kluky pochválit, že do utkání dali srdíčko, bez kterého hrát nejde proti mančaftu z vyšší ligy. Rádi bychom vytvořili šňůru vítězných zápasů a ve třetím kole poháru přivítali atraktivního soupeře.“

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem):
„Na utkání jsme se připravovali, bohužel se nám střetnutí nepovedlo. Domácí svoji hrou a výsledkem udělali pro vítězství více a zaslouženě vyhráli, Domažlicím chci pogratulovat a přeji, ať se dostanou co nejdále a změří síly s dalším dobrým soupeřem. My přes veškerou snahu a koncentraci, která bývá u mladých kluků, kteří jednou vyhrají a nepřipraví se v hlavě, odjíždíme jako poražení. S fotbalovostí nemáme na to, abychom si mysleli, že soupeře z nižší soutěže fotbalově zvládneme. Musíme dát do utkání všechno, jinak můžeme čekat dobrý výsledek.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.