Úspěšný reparát! Tvrdoň vychytal pátou nulu v sezóně a po vítězství v Blansku se Arma posouvá na třetí místo

Blansko - Poslední podzimní utkání venku odehráli fotbalisté Army na hřišti Blanska. Utkání 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR skončilo lépe pro Severočechy, kteří zásluhou Vojtěcha Braka a pátého čistého konta Mariána Tvrdoně přivezli plný bodový zisk, který v součtu znamená v soutěžní tabulce posunutí na třetí příčku.

Autoři: fkblansko.cz, Zdeněk Kamínek ml.

11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 2. 12. 2020, 13:30 hod.
Stadion Na Mlýnské, Blansko
FK Blansko – FK Ústí nad Labem
 0:1 (0:1)

Branka: 15. Brak.
ŽK: 34. Lahodný, 54. Sukup, 90+2. Přerovský – 58. M. Bílek, 90+2. Chodora.
ČK: 87. Lahodný (BLA; po 2. ŽK)
.

Rozhodčí: Machač – Horák, Kotík.
Delegát: Martinec.
Technický delegát: Poklop.
Diváci: hráno bez diváků.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo branku: 3:5.
Rohové kopy: 8:2.
Držení míče: 54 % : 46 %.

Sestavy:

FK Blansko: Halouska – Sukup (71. Martin Holek), R. Buchta, Štrbák (C), Klusák – Vasiljev (62. Přerovský), Lahodný, Kopičár (71. Ilko), Kania – Harba (62. J. Šašinka) – Žák. Trenéři: Oldřich Machala, Martin Kasálek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Písačka, Chodora – M. Bílek, J. Peterka (C), Čičovský (90. Emmer) – Kušej, Koubek, Prošek (77. Bazal). Trenéři: Jiří Jarošík, Panajotis Kucalas.

Trenér Machala udělal v sestavě jednu změnu, Vincoura nahradil Klusák. Hosté sice měli v úvodu méně ze hry, ale paradoxně si vytvořili více šancí. Nejprve nebezpečně pálil Kušej, následně se ve větší šanci octl Čičovský, který přeloboval vyběhnutého Halousku, ale míč nakonec zamířil kousek vedle pravé tyče opuštěné branky. Po čtvrthodině hry se do míče z přímého kopu opřel Kušej a jeho parádní dalekonosná rána se od břevna odrazila na brankovou čáru a ven zpět do hry. Tlak hostů nakonec o minutu později rezultoval ve vedoucí branku, kdy Halouska pokryl na čáře hlavičku soupeře, ale důrazný Vojtěch Brak míč doslova dotlačil v závaru na místo určení – 0:1.

Domácí chtěli rychle odpovědět a byli aktivnější, jejich akce ovšem končili nepřesnými centry. Až v 25. minutě mohl po nepřesném výkopu Tvrdoně zahrozit Žák, k zakončení z první se ale neodhodlal. Po půlhodině hry proletěl centr z levé strany malým vápnem Ústí nad Labem, načež se na zadní tyči zjevil Sukup, ale v pádu nezakončil vůbec podle představ. Vzápětí zahrozil také Kania, který si míč navedl na levačku a ostře vypálil na bližší tyč, Tvrdoň však vytáhl výborný zákrok a ránu vyrazil. Poslední šanci poločasu měl po nepovedené hlavičce Štrbáka hostující Prošek, který sice Halousku přeloboval, leč příliš vysoko.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a hnali se vpřed, jenže šance nepřicházely. Dlouhé centry i průnikové přihrávky měla obrana Severočechů dobře načtené. Až po hodině hry našel Sukup povedeným centrem Harbu, který hlavičkoval na penaltě osamocen, avšak bohužel pro domácí nad branku. Trenér Blanska reagoval na vývoj vzápětí čtyřmi střídáními. Novic Přerovský čtvrthodinu před koncem našel centrem z přímého kopu ve spolupráci střídajících hráčů Šašinku, ale jeho hlavičku brankář hostů skvěle vytáhl na roh.

Tlak domácích se stupňoval, deset minut před koncem se odražený míč po rohovém kopu dostal k Lahodnému, ale ten zblízka brankáře hostů nepropálil. Ještě blíže vyrovnání bylo Blansko o minutu později, kdy přímo z rohu zkusil Tvrdoně překvapit Klusáka a jeho kroucený pokus orazítkoval zadní tyč. Akcie Blanska naopak klesly čtyři minuty před koncem, kdy Lahodný ostře trefil Bazala a po druhé žluté kartě zamířil předčasně do sprch. V závěru se tlak Blanska úplně otupil, naopak definitivně mohl rozhodnout před brankou osamocený Koubek, ale Halousku nepropálil.

Mrzet jej to však nemuselo, Ústí nad Labem si po nejtěsnější výhře 1:0 veze z jihu Moravy tři body a posouvá se na třetí místo. Domácí naopak padli potřetí v řadě a čeká je nejspíše lítý boj o udržení.

Ohlasy trenérů:

Oldřich Machala (FK Blansko): „Pro mě je nepochopitelné, že znovu dostaneme podobný gól. Míč letěl přibližně metr nad zemí, kolem přední tyče a ještě balón Halouska dvakrát chytil. Ani tak jsme míč nedokázali odkopnout, opravdu to nechápu. Od této chvíle, si myslím, že jsme byli lepší. To stejné i po změně stran ve druhé půli, ale prostě znovu se ukázal náš velký problém. Nedáváme góly, možná máme i smůlu. Dali jsme do hry oba vysoké hrotové útočníky, ani to nám ale nepomohlo. Máme špatný timing, špatný náběh nebo centr do vápna nedostaneme. Myslím ale, že hlavně chybí důraz, někdy je potřeba jít do situace třeba skluzem, což nám chybí. Za mě byla k vidění nepochopitelná červená karta. Oba hráči šli do souboje stejně. Rozhodčí jsou na nás přísnější a už je to trochu vidět, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát, takže na rozhodčí se vymlouvat nebudu.“

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem): „V Blansku jsme uhráli důležité vítězství, které je důležité pro náš mladý kolektiv. Hrálo se na těžkém terénu, ve složité situaci po domácí prohře a potřebovali jsme vstát na nohy. Nehrál se dobrý fotbal, ale i taková jsou některá utkání, naše mužstvo zápas zvládlo. Důležité bylo vyhrát, byla to velká škola pro mladý tým. Nyní se musíme soustředit na další zápas, abychom vypadali jako tým.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.