Ústí nad Labem hostí v dohrávce Vítkovice. Na utkání doražte včas!

Ústí nad Labem – Dohrávka 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi ústeckou Armou a ostravskými Vítkovicemi je na programu ve čtvrtek 11. 10. 2018 s úvodním výkopem v 17:30 hod. Na zápas je nutné dorazit včas, neboť před úvodním výkopem bude popřáno k 90. narozeninám někdejšímu hráči Armaturky Stanislavu Enhertovi, držena bude také minuta ticha za zesnulého dlouholetého funkcionáře FK Ústí nad Labem Jana Zemana.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Arma odehraje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE ČR před vlastními fanoušky letos teprve pátý zápas. Svěřenci Aleše Křečka nebudou chtít v žádném případě dopustit dobytí Ústí nad Labem, neboť poslední domácí prohra Severočechů se zrodila 17. 11. 2017 s Frýdkem-Místkem (0:1). Poslední domácí střetnutí s brněnskou Zbrojovkou sledovalo kromě televizního obecenstva také 2 065 diváků, čímž se ústeckému trenérovi splnilo přání prolomení dvoutisícové návštěvnosti. Fotbalisté Army navíc budou chtít odčinit tři ligové porážky. Dohrávka 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR je netradičně na programu ve čtvrtek 11. 10. 2018.

Z loňské sezóny má Ústí nad Labem s Vítkovicemi pozitivní bilanci, když se na ostravském městském stadionu konala bezbranková remíza. V jarní odvetě v přímém souboji o sestup, který si všichni fanoušci moc dobře pamatují, Arma zvítězila 4:0.

Celek pod vedením Jiřího Balcárka a Miroslava Paula v probíhajícím ročníku disponuje nestabilní formou. Porážku z Pardubic v úvodním kole soutěže vystřídala výhra nad Baníkem Sokolov, následovala ale prohra s Táborskem. S Hradcem Králové uhrály Vítkovice bezbrankovou remízu, radovaly se z vítězství nad Varnsdorfem, remizovaly 2:2 s Vysočinou Jihlava a braly tři body v duelu s Třincem. V posledních třech zápasech podlehly Českým Budějovicím, avšak porazily Chrudim a Vlašim.

Cesta Vítkovic v letošní pohárové soutěži již skončila, přestože v prvním kole si věděly rady s Novým Jičínem (4:1). V kole druhém již hráči z městské části Ostravy podlehli Vyškovu, když ve druhém prodloužení se prosadil z nařízené penalty Daniel Přerovský (2:3 po prodloužení; oba výsledky z pohledu Vítkovic).

Poslední vzájemný ligový zápas, 30. kolo Fortuna národní ligy ČR
25. 5. 2018, 17:00 h

FK Ústí nad Labem – MFK Vítkovice 4:0 (2:0)

Branky: 9. D. Richter, 34. P. Pilík, 59. J. Pokorný, 79. Jakubov.
Rozhodčí: Zelinka – Blažej, Hock - Ginzel.
Delegát: L. Zeman.
Technický delegát: Rampáček.
ŽK: 82. Miskovič – 33. Mikula, 37. Hýbl, 39. Pašek, 72. Motyčka.
Střely na branku: 7:4 (3:2).
Střely mimo branku: 10:8 (4:2).
Rohové kopy: 5:4 (0:2).
Ofsajdy: 0:2 (0:2).
Fauly: 16:22 (7:11).
Držení míče: 51 % : 49 %.
Diváci: 1 466.

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Emanuel Marek.
Asistenti: Václav Kubec, Michal Novák.
Delegát svazu: Oldřich Racek.
Technický delegát: Emil Ubias.