15. Loko Vltavín 23 17
16. FK Bohemians Praha 23 15

Generálka na sněhu, ale vítězná

23. 02. 2013 12:32
Fotbalisté Ústí nad Labem nastoupili v sobotu dopoledne k poslednímu přátelskému utkání. Ke generálce si náš klub pozval FC Chomutov. Utkání se hrálo na umělé trávě a hlavně za hustého sněžení a nepříjemného větru. Tyto faktory se výrazně podepsaly na úrovni celého utkání. Hlavně ve druhém poločase měli hráči velmi ztížený pohyb po zasněženém hřišti. Samotné utkání tak příliš nenapovědělo o formě obou celků. Do vedení šli domácí fotbalisté. Martykán našel centrem na pravé straně Marka Hovorku, který si zpracoval míč do vápna a okolo brankáře dopravil míč do sítě - 1:0. Zvýšit náskok Ústečanů mohl z přímého kopu Patrik Hrošovský, ale skvělý zákrok proti němu vytáhl Zaťko v brance Chomutova. Ve 40. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Odražený míč po rohovém kopu napálil Dolejška, míč byl ještě tečovaný některým z domácích hráčů a tak Novák nestačil míč zachytit před brankovou čarou - 1:1. Z vyrovnání se však Chomutov neradoval dlouho. Minutu poté se totiž opakovala akce z 9. minuty, na jejímž konci byl opět zakončující Hovorka - 2:1. Ve druhém poločase oba celky prostřídaly a jak už bylo řečeno, terén byl horší a horší. Dvě šance promarnil Martykán, když se dvakrát ocitl osamocen před brankářem, ale pokaždé ho nechal vyniknout. Martykán si připsal alespoň asistenci, když jím zahraný rohový kop spadl na kopačku Hanichovi, který poslal míč z první do sítě - 3:1. Jan Martykán se přeci jen dočkal gólového zásahu. Z hranice vápna poslal míč technickou střelou k tyči a udělal tečku za sněhovou generálkou na jarní část soutěže - 4:1.

FK Ústí nad Labem - FC Chomutov 4:1 (2:1)
Branky:
9. a 41. Hovorka, 83. Hanich, 90. Martykán - 40. Dolejška
Sestava Ústí nad Labem v 1. poločase: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka, Martykán (K), Hrošovský, Volek - Moulis, Veverka
Sestava Ústí nad Labem v 2. poločase: Zacharda - Dvořák, Uka, Valenta, Folwarczny - Pavlíček, Martykán (K), Peterka, Benčík - Hanich, Veverka

Autor: Ondřej Klíč