15. Loko Vltavín 22 16
16. FK Bohemians Praha 22 15

Ústí podlehlo Znojmu o čtyři branky

03. 03. 2013 18:33
Ústečtí fotbalisté odehráli v neděli odpoledne poslední přátelský zápas. Místo odloženého 17. kola se svěřenci trenéra Přemysla Bičovského postavili Znojmu, se kterým už máme oba zápasy v sezoně odehrané. Zápas se hrál na přírodní trávě v Nymburce, což je asi jediná pozitivní zpráva z celého utkání. Ústecký tým v minulém týdnu postihla viróza. Ze zdravotních důvodů nenastoupili Zeman s Folwarcznym, chyběli také dlouhodobě zranění Dragoun s Džubanem. Několik hráčů se také cítilo vysláble. To však neomlouvá individuální chyby, kterých se naši fotbalisté v utkání dopustili. Z první příležitosti pálil nad Marek Heinz, který se do Znojma přesunul ze Sigmy Olomouc. Po půlhodině hry pak mířil tísněn obránci vedle Radim Nepožitek. O čtyři minuty později už se skóre měnilo. Heinz prostrčil míč na Nepožitka, který našel Tomáše Oklešťka před prázdnou bránou - 1:0. Největší šanci Ústí měl v prvním poločase Veverka, který vystřelil po přihrávce Moulise, ale brankář jeho střelu vyrazil.
Ve druhém poločase bylo lepším celkem na hřišti Znojmo. Všem gólovým situacím Znojma předcházel podobný scénář. Po ztrátě míče se hráči Znojma dokázali rychle dostat za záda obránců a bylo zle. V 59. minutě se po jednom z těchto útoků trefil Marek Heinz - 2:0. 20 minut před koncem se Arma nadechla k odporu. Dva centry ze strany však brankou neskončily, nejprve nedoskočil Hanich a podruhé mířil nad Martykán. O chvíli poté vystřelil Pavel Moulis z otočky vedle brány Hrubého. V 81. minutě přidalo Znojmo další branku, když se zcela nepokrytý prosadil Nepožitek - 3:0. Moulisovi nebylo přáno, protože ani jeho další střela neskončila gólem. Bombu pod břevno vyrážel na roh Hrubý. Ke konci utkání ještě Znojemští přidali čtvrtý hřebíček do rakve Ústí nad Labem. Ústí tak z Nymburka odjíždělo se čtyřbrankovou porážkou od druhého celku FNL.

1. SC Znojmo - FK Ústí nad Labem 4:0 (1:0)