Arma posiluje v útoku! Do Ústí nad Labem přichází bývalý hráč Manchesteru City či Málagy Lorenzo Gonzalez!

10. 9. 2021 | Redakce

Arma získala novou posilu do svých ofenzivních řad! Na hostování do konce sezóny přichází bývalý útočník Manchesteru City či Málagy - jednadvacetiletý Švýcar Lorenzo Gonzalez!

Jednadvacetiletý švýcarský útočník Lorenzo Gonzalez začínal svou fotbalovou kariéru v ženevském Servette FC.

V roce 2016 se zapojil do mládežnické akademie slavného Manchesteru City, kde zůstal až do konce sezóny 2018/2019. V mládeži věhlasného anglického klubu měl Lorenzo Gonzalez parádní statistiky. V Premier League pro hráče do 18 let nastřílel v 16 zápasech 13 branek a k tomu přidal navrch tři asistence. Další gól a dvě asistence přidal v šesti zápasech finálové části Premier League hráčů do 18 let.

Švýcarskému útočníkovi se dařilo také v týmu Manchesteru City do 23 let. Ve 20 zápasech Premier League 2 nasázel osm branek.

Za Citizens si Gonzalez zahrál také sedm zápasů v EUFA Youth League (evropská soutěž pro akademie a rezervy fotbalových týmů - pozn. redakce) a v nich vsítil dva góly a na jeden přihrál. Další gólový úspěch si připsal v EFL Trophy.

Sezónu 2019/2020 začal Lorenzo Gonzalez ve druhé nejvyšší španělské soutěži - LaLiga2. V dresu Málagy nastoupil celkem k šesti zápasům. Následně se vrátil domů do Švýcarska a zakotvil v klubu FC St. Gallen, ze kterého přichází do Army na hostování do konce sezóny.

Jednadvacetiletý útočník si zahrál také za mládežnické reprezentace Švýcarska. Od kategorie U15 do kategorie U20 odehrál celkem 21 zápasů a v nich nastřílel devět branek.

Radost z příchodu nového útočníka vyjádřil trenér David Jarolím: “Jsme rádi, že jsme mohli získat na hostování hráče, který prošel kvalitními mužstvy v mládežnických kategoriích. Není náhodou, že prošel týmy jako Málaga a Manchester City a je považován za velmi talentovaného hráče. Nějakou kvalitu bezesporu má, ale určitě to neznamená, že se budeme spoléhat jenom na něj. Je to o kvalitní práci celého mužstva, ale věřím, že Lorenzo nám pomůže být úspěšným týmem na hřišti.”

“Dlouhodobě se nám nedaří podle představ v útočné fázi a neustále se na trhu poohlížíme po kvalitním útočníkovi. Proto když se v rámci kontaktů majitele Army Ing. Jiřího Hory naskytla možnost angažovat Lorenza, tak jsme neváhali a tento transfer během posledních přestupových dní uskutečnili. Správnost tohoto kroku potvrdí úspěšnost Lorenza na hřišti a i vzhledem k nesporné kvalitě týmů, ve kterých Lorenzo působil, věříme, že Lorenzo Armě pomůže a Arma je samozřejmě připravena pomoci Lorenzovi," řekl k příchodu talentovaného útočníka sportovní manažer klubu Ing. Petr Heidenreich.

Arma otočila duel s Vlašimí a ukončila sérii dvou proher

15. 10. 2021

Sestřih: FK Ústí nad Labem - FC Vlašim

17. 10. 2021

Hodnocení: Václav Prošek

17. 10. 2021
Zápasy A-Týmu
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 11. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FC Sellier & Bellot Vlašim


FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 12. kolo
logo logo

FK Dukla Praha

FK Ústí nad Labem

23. 10. 10:15h