Hrál bych nejraději neustále, nerad trénuji, nechal se slyšet Plachý

23. 3. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem – Sedmé čisté konto zdobí Jana Plachého, který po 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ztrácí dvě nuly na opavského konkurenta Tomáše Digaňu. Ústecký brankář si shut-out musel vychytat, poslední Viktoria Žižkov na sever Čech nepřijela rozhodně jen bránit. Třiadvacetiletý gólman se musí mít na pozoru s karetními tresty, neboť případná další by mohla znamenat příležitost pro Davida Němce.

Jak byste zhodnotil ze svého pohledu bezbrankovou remízu proti Žižkovu?
Fotbalově nevypadal zápas, jak jsme si představovali. Chtěli jsme hrát po zemi, chvilku se nám to dařilo. Žádnou větší šanci jsme si nevytvořili, na druhou stranu jsme rádi, že se Žižkov k nám blíže nedotáhl. Bod ve finále pro Viktorii nic neřeší, ale já vůbec nechci hledět dolů.

Zápas byl celkem náročný, když jste musel zneškodnit nebezpečné zakončení Pavla Vandase či brejk Pavla Osmančíka …
O jednoduché utkání se nejednalo, ale od toho, abych něco chytil, v bráně jsem. Cítil jsem se v sobotu dobře a jsem rád za nulu. Nějaká chvála v kabině byla, ale není moc co chválit, protože nemáme tři body.

Panuje spokojenost s bilancí pěti bodů za čtyři soutěžní kola včetně podzimní dohrávky?
Není to špatné, ale dalo se vytěžit více. S Líšní jsme remizovali kvůli inkasované brance v závěru, v Jihlavě jsme po obdrženém gólu v nastavení druhé půle prohráli. Proti Žižkovu jsme si nevytvořili žádnou brankovou příležitost a můžeme být rádi za bod.

Platíte do týmové kasy za čistá konta, když proti Žižkovu jste zaznamenal sedmé v letošním ročníku?
Do kasy nic neplatím, je to práce celého týmu. Statistikám náležitou pozornost nevěnuji.

Jaké jste si stanovili cíle pro jarní část sezóny?
Máme ambice pohybovat se v soutěžní tabulce nahoře a vyšplhat se. Tabulka je natřískaná, člověk vyhraje a posune se o tři příčky nahoru, po prohře je pro změnu o tři dole. Chceme hrát kombinační fotbal po zemi, ale bohužel to zatím není úplně ono.

Bavili jste se nějak o faktu, že od sestupových vod jste po devatenácti kolech pouze osm bodů?
Nechceme se dívat dolů, i když nás to nutí. Bodů ve hře je spoustu, v dubnu nás čeká sedm ligových zápasů. Utkání půjdou rychle po sobě, musíme body sbírat klidně i po jednom.

Měli jste v uplynulém týdnu volnější tréninky, když jste od předchozí soboty do minulé soboty měli na programu tři duely?
Trénovali jsme jinak, hráli nohejbal, bago. Pro mě to bylo dobré, rád hraji a nerad trénuji. Hrál bych nejraději neustále. Ve finále se ani nešlo příliš zaměřit na taktiku, pozápasový trénink vystřídal předzápasový. Podívali jsme se na video na pár standardních situací, na více nebyl čas.

Jaká byla zimní příprava?
Dlouhá a náročná. Myslím si, že jsme dobře naběhali, potrénovali, kvalitních zápasů bylo dost. I duel s Plzní nám ukázal, že i my máme kvalitu a můžeme hrát s takovýmto týmem.

Jste si vědom, že na kontě v letošní sezóně máte tři žluté karty a případná čtvrtá by znamenala stopku?
Lituji jediné žluté karty za nesportovní chování směrem k rozhodčímu, která byla zbytečná. Dvě žluté karty jsem obdržel za zdržování hry. Mám tuto nelichotivou bilanci v hlavě a je to nepříjemné. Kdyby nastalo, že budeme potřebovat tři body, povedeme a bude například devadesátá minuta, pro tým to udělám.

U13 skončili na pěkně obsazeném turnaji v Mostě těsně pod stupni vítězů

5. 2. 2023

U19: Vysoká prohra v Drážďanech po zlepšeném výkonu

4. 2. 2023

První ligový start v základní sestavě pro Adama Čičovského

30. 1. 2023
Zápasy A-Týmu
ZP23, přát.
logo logo

FC Chomutov

FK Ústí nad Labem


ZP23, přát.
logo logo

FC Slavia Karlovy Vary

FK Ústí nad Labem

11. 2. 11:00h