Dušan Tesařík: ČFL je vyrovnaná soutěž a každý může porazit každého

31. 10. 2022 | Redakce

Po utkání proti Pardubicím hodnotil průběh zápasu trenér Dušan Tesařík.

Jak hodnotíte utkání proti Pardubicím B?

Po zlepšeném výkonu v Kolíně jsme chtěli dnešní utkání zvládnout za tři body. ČFL je vyrovnaná soutěž a každý může porazit každého. Hráči pracovali, ale kvalita Pardubic byla také na dobré úrovni se zkušeným Červenkou. Terén byl podle snažší pro soupeře, který vede. Pardubice poté zavřely od půlky hřiště a bylo těžké se dostávat do útoků. Soupeř měl vhodné hráče na brejky a silového Červenku, který má výborné postavení. Remíza bude vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá, ale pro oba trenéry neuspokojivá.

Jaký byl taktický plán do druhého poločasu za stavu 0:1?

Chtěli jsme navázat na koncovku prvního poločasu, kde jsme se zlepšili. Soupeř byl v úvodu utkání lepší, my jsme hráče soupeře pozdě dostupovali. Pardubice byly dobře připravené. Postavily hru na Červenkovi, který je hodně silný v soubojích zády k bráně, podobně jako pro nás Jaroslav Benda, a dobře kombinovali.

Po zranění se vrátil David Černý, jaký byl jeho výkon?

Dostal se do několika zakončení. Pokoušel se o střely z dálky, ale to nebylo na těžkém terénu vůbec jednoduché. Z osobní zkušenosti vím, že se na tomto terénu velmi špatně střílí.

Terén není úplně optimální, ale na konec října panuje celkem solidní počasí.

Nikomu se nehraje dobře, když je kolem nuly. Je to pro nás určitě příjemné. Co jsem s díval na předpověď, tak by takto mělo být až do konce soutěže, takže pro kluky je to dobré. Podmínky jsou dobré, ale terény bohužel už ne. Vegetace už nefunguje, takže tráva neroste a není to ono.

Jak bylo těžké motivovat tým, po inkasované brance v nastavení v Kolíně?

Nebylo to těžké. Výsledek nám nevyšel, ale herní projev byl dobrý. Bohužel jsme byli potrestaní po chybách. Máme mladé mužstvo. Mladí hráči musí získat zkušenosti. Chyby k jejich vývoji patří, ale čím méně jich budeme dělat, tím budeme úspěšnější.

Příští zápas hrajete v Živanicích, jaká jsou očekávání od tohoto zápasu?

Jedeme tam vyhrát, jedeme hrát ofenzivně. Chceme hrát běhavý, nátlakový fotbal. Spousta kluků na to nebyla zvyklá. Kondičně na to všichni hráči nebyli připravení. I dnes jsem viděl, že už hráči tahali nohy. To není věc, která se dá naučit za měsíc a věříme, že nám blížící se zimní pauza kondičně pomůže, budeme mít prostor na ní zapracovat.

U13 skončili na pěkně obsazeném turnaji v Mostě těsně pod stupni vítězů

5. 2. 2023