Odchovanec Vasil Kušej má za sebou první ligový start!

30. 1. 2023 | Redakce

Ústecký odchovanec Vasil Kušej se v nedělním utkání FORTUNA:LIGY dočkal svého prvního ligového startu v kariéře. 22letý útočník nastoupil jako náhradník v rámci utkání 17. kola české nejvyšší soutěže FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno a odehrál 34 minut.

Kušej se do Mladé Boleslavi přesunul v zimě z druholigového Prostějova, kde během vydařeného jara upoutal nejen svými pěti góly a šesti asistencemi pozornost několika ligových klubů. Nakonec Kušeje angažoval trenér Boleslavi Pavel Hoftych. "Byl jsem rád, že se před Vánocemi dohodlo a já měl během svátků trochu klidu. Bylo toho dost a situace se pořád měnila, jsem moc rád, že to nakonec dopadlo tak, že mohu hrát za Mladou Boleslav 1. ligu," vypráví spokojeně Vasil Kušej.

Premiéru si odbyl hned v prvním "jarním" kole v domácím zápase proti Zbrojovce Brno, který skončil 0:0. "Průběh zápasu asi odpovídá výsledku, klasické první, spíše zimní, než jarní kolo. Hodně opatrný zápas hraný tak, aby nikdo neprohrál. Museli jsme absolvovat hodně soubojů a kopat dlouhé míče. Druhá půle už byla lepší a trochu více otevřená," hodnotil utkání, který je za první ligový start pochopitelně šťastný. "Jsem šťastný a zároveň vděčný. Od malička to byl můj sen a cíl, zahrát si ligu, který se mi teď splnil!"

Po drážďanském angažmá a hostování v Ústí nad Labem následoval přesun do Prostějova, kde po vydařeném angažmá upoutal pozornost mnoha klubů. Jeho novým angažmá je tradiční prvoligový klub Mladá Boleslav. "Vše probíhá dobře. Je tu dobrý tým a kolektiv. Všichni včetně trenérského týmu mi hodně pomáhají. Oproti druhé lize se v té první více zaměřuje na detaily, jako preciznost, kvalita na balónu či přemýšlení při útočení. Vše musíte dělat rychleji a také se více takticky připravovat," uzavírá Kušej.


FOTO COPYRIGHT: www.fkmb.cz / www.facebook.com/fk.mlada.boleslav

Fotogalerie

Nejstarší dorost zvládl těžké utkání v České Lípě, uspěli také mladší

21. 3. 2023

Arma nestačila na Hradec Králové B

18. 3. 2023

Organizační informace k sobotnímu utkání proti Hradci Králové B

17. 3. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 18. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FC Hradec Králové B


ČFL 22/23, 19. kolo
logo logo

SK Benešov

FK Ústí nad Labem

25. 3. 10:15h