Dorostenci změřili síly s Viktorií Plzeň

2. 2. 2023 | Redakce

První únorovou středu měli naši dorostenci možnost zavítat k přípravnému utkání do západočeské bašty fotbalu, do Plzně. Starší dorostenci U19 se v mrazivém a větrném počasí utkali s ligovou kategorií U17, v jejíchž barvách nastoupil také Vítězslav Klimeš, který přestoupil do Plzně právě z Ústí. V utkání při remíze 1:1 dokonce vstřelil branku. U17 v utkání s Plzní U16 prolomila výsledkové trápení a připsala si cennou výhru 3:0.

"Moc rádi jsme využili možnost sehrát v tuto středu utkání proti Viktorii Plzeň, právo na tento dvojzápas nám postoupil spřátelený klub Baník Most-Souš. U19ka sehrála v Plzni náročný zápas, kluci šli do zápasu mírně unavení z programu zimní přípravy a utkání oběma stranám zkomplikovaly také náročné povětrnostní podmínky, byla zima a foukal nárazový vítr. My jsme se těmto faktorům v prvním poločase trochu poddali, chybělo nám větší nasazení a po právu jsme v půli prohrávali 1:0. Branku nám po pěkné akci soupeře vstřelil Víťa Klimeš, který do Viktorky přestoupil v 15ti letech právě z našeho klubu. Druhý poločas pokračoval v bojovném duchu, moc šancí na obou stranách k vidění nebylo. Silný vítr i nadále hru komplikoval. My jsme však zlepšeným přístupem chtěli jít za vyrovnáním a to se nám nakonec povedlo. Zápas tak skončil z mého pohledu zaslouženou remízou," hodnotil utkání šéftrenér mládeže a trenér U19 Miroslav Vlasák.

FC Viktoria Plzeň U17 - FK Ústí nad Labem U19 1:1 (1:0)
Branky:
37. Klimeš - 65. Kaleniuk
Sestava Ústí: Bím (46. Soblahovský) - Spica (67. Štercl), Severa, Trenda, Štercl (46. Novotný) - Tomšík (76. Vorel), M. Kučera (67. Život), Vorel (46. Bozhok) - Život (46. Khyma), Kaleniuk (67. Fischer), Fischer (46. Abtrachimov)

"Kategorie U17 odehrála zápas ve vysokém nasazení a s velkou touhou v tomto utkání uspět. Místy chybělo na hřišti o něco více kvality a schopnosti z naší strany delší dobu udržet míč a cíleně kombinovat. Ale především díky nasazení a důrazu v obou vápnech jsme dokázali vstřelit tři branky a soupeři žádnou nepovolit. U17 si z Plzně odváží cenné a zasloužené vítězství," uzavřel Vlasák.

FC Viktoria Plzeň U16 - FK Ústí nad Labem U17 0:3 (0:2)
Branky:
Mráz, Grupáč, Hůrka
Sestava Ústí: Maxa - Mráz, Petrůň, Barát, Zákravský - Bareš, L. Kučera, Cmíral - Ludrovský, Hovorka, Grupáč
Střídali: Primásek, Nademlejnský, Hůrka, Janda, Hloch, Kůstka, Minařík

Fotogalerie

Nejstarší dorost zvládl těžké utkání v České Lípě, uspěli také mladší

21. 3. 2023

Arma nestačila na Hradec Králové B

18. 3. 2023

Organizační informace k sobotnímu utkání proti Hradci Králové B

17. 3. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 18. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FC Hradec Králové B


ČFL 22/23, 19. kolo
logo logo

SK Benešov

FK Ústí nad Labem

25. 3. 10:15h