U19: Vysoká prohra v Drážďanech po zlepšeném výkonu

4. 2. 2023 | Redakce

V dalším přípravném utkání v zimní přípravě podlehli naši nejstarší dorostenci týmu SG Dynamo Dresden U17 v poměru 4:0. Jednalo se o poslední prověrku před odjezdem na herní soustředění na Moravu, na kterém se tým postupně utká se Sigmou Olomouc, 1. FC Slovácko, FC Trinity Zlín a FC Vysočina Jihlava.

"V Drážďanech jsme poprvé od léta okusili hořkost porážky. Ty k fotbalu samozřejmě patří a musíme uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme v prvním poločase byli nejspíš i lepším týmem, hráli jsme hodně aktivně, ale po jedné hezké akci soupeře a dvou vlastních velkých chybách jsme obdrželi tři branky. Sami jsme i přes velkou herní převahu, až na výjimky, soupeřovo brankáře příliš nezaměstnali. V druhém poločase se hra více vyrovnala, soupeř získával větší a větší sebevědomí a my jsme naopak byli více a více frustrování z výsledku a nedostávání se do větších šancí. Přes konečnou porážku 0:4 musíme hráče pochválit za velké nasazení, které nám chybělo v předchozím zápase v Plzni. Hraje se ale na góly a ty dnes střílel pouze soupeř. Do příštích zápasů musíme tuto aktivitu udržet, ale hrát ještě rychleji, hladověji po gólech kolem vápna soupeře a s vysokou koncentrací po celý zápas, abychom se vyvarovali hloupých chyb," zhodnotil utkání trenér U19 Miroslav Vlasák.

SG Dynamo Dresden U17 - FK Ústí nad Labem U19 4:0 (3:0)
Sestava Ústí: Soblahovský - Štercl (80. M. Kučera), Severa, Trenda (K), Štengel Z. - Tomšík, M. Kučera (53. Vorel), Bozhok (58. Khyma) - Novotný (46. Štengel F.), Kaleniuk, Život

Fotogalerie

Nejstarší dorost zvládl těžké utkání v České Lípě, uspěli také mladší

21. 3. 2023

Arma nestačila na Hradec Králové B

18. 3. 2023

Organizační informace k sobotnímu utkání proti Hradci Králové B

17. 3. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 18. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FC Hradec Králové B


ČFL 22/23, 19. kolo
logo logo

SK Benešov

FK Ústí nad Labem

25. 3. 10:15h