Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023 | Redakce

Nedílnou součástí postupové party U19 je Jakub Tomšík. Hráč ročníku 2005 má navíc ten benefit, že si vyšší soutěž v ústeckém dresu v příštím roce zahraje. Defenzivní záložník souhlasí se svými spoluhráči, že postup do vyšší soutěže a vítězství v divizi U19 je pro něj největším úspěchem dosavadní kariéry.

V souboji s Duklou jste vítězstvím potvrdili pozici na 1. místě tabulky. Jak bys zápas zhodnotil?
"Zápas hodnotím velmi kladně, i přesto, že soupeř ze začátku zápasu byl více na míči, jsme dokázali vstřelit první gól a ujali jsme se vedení. Zápas byl velmi vyrovnaný a o poločase jsme šli do kabin za stavu 2:1. Ve druhém poločase se nám dařilo více držet míč a vytvořili jsme si šance, které následovaly gólem. Soupeř ale také své šance proměnil. Zápas tedy skončil výsledkem 4:3 pro nás. Jsem rád, že jsme dokázali, že jsme právem na prvním místě. Doufám, že naše prvenství potvrdíme v dalších zápasech a zbytek sezóny zvládneme bez prohry."

Soutěž se vám podařilo vyhrát, jak celou sezónu hodnotíš?
"Z mého pohledu to byla neskutečná sezóna, která přinesla plno zajímavých, ale i těžkých momentů. Jsem rád, že se nám sezóna podařila dotáhnout až do vítězného konce a mohli jsme být mistři ligy."
Který moment v sezóně se Ti vybaví jako nejtěžší?
"Ve většině zápasů jsme dominovali a nebylo moc utkání, které bychom neměli pod kontrolou. Kdybych měl, ale říct jeden, který byl nejtěžší, tak to byl zápas s Chomutovem, který nás dokázal obrat o bod, který jsme jsme museli ubojovat po bojovném výkonu obou mužstev."
A naopak, na který moment vzpomínáš rád?
"Nejvíce vzpomínám na zápas s Teplicemi. Byl to zápas, kterým jsme si mohli pojistit titul, přišlo mnoho fanoušků. Podali jsme výborný výkon a mohli jsme slavit titul. Zároveň musím poděkovat klukům z ostatních mládežnických týmů, kteří nás přišli podpořit a vytvořili výbornou atmosféru."
V čem vidíš důvody takto úspěšné sezóny?
"Důvodem naší úspěšně sezony je podle mě práce týmu po celý rok. Dokázali jsme se soustředit na každý zápas a nic jsme nepodcenili. Zároveň jsme si s kluky sedli, jak na hřišti, tak v kabině, a to vše se odrazilo na našich výkonech."

Kam tento úspěch ve své kariéře řadíš?
"Je to pro mě zatím největší úspěch, kterého jsem dosáhl. Jak pro mě, tak i pro většinu ostatních kluků je to první sezóna, kterou se nám povedlo završit titulem, proto je pro nás tak výjimečná. Je to také motivace dál tvrdě pracovat a zažít tenhle pocit znovu."

Jak se těšíš na příští rok a dorosteneckou ligu? Jaké máš do sezóny očekávání?
"Na příští rok v České lize dorostu se velmi těším. Očekávám, že to nebude vůbec lehké a budou to všechno vyrovnané zápasy. My ale musíme pokračovat v tvrdé práci a dobré výsledky se dostaví."

Ústí zvítězilo v Brozanech 1:0!

8. 9. 2023

Další venkovní zápas. Ústí zamíří do Brozan

7. 9. 2023

Ústí v Chlumci nad Cidlinou neuspělo

3. 9. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 9. kolo 16:00
Velvary
logo logo

TJ Slovan Velvary

FK VIAGEM Ústí nad Labem


ČFL 23/24, 10. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Přepeře

6. 10. 18:00h