Arma zahájila letní přípravu. Brankáře povede legendární Jaromír Blažek!

21. 6. 2021 | Redakce

Fotbalisté Ústí nad Labem dnes vstoupili do letní přípravy na sezónu 2021/2022. Důležitá změna se udála na postu trenéra brankářů, které povede legenda pražské Sparty a reprezentačního týmu Jaromír Blažek!

FK Ústí nad Labem přivádí významnou posilu do realizačního týmu. Na postu trenéra brankářů střídá Adama Malíka legenda Sparty Praha, dalších pražských klubů a národního týmu Jaromír Blažek! Bývalá brankářská ikona nejvyšší české soutěže získala celkem sedm ligových titulů. Gólman, který je členem Klubu ligových brankářů, má také bronzovou medaili z Mistrovství Evropy z roku 2004, kde se česká parta kolem trenéra Karla Brücknera probojovala až do semifinále. Jaromír Blažek je významnou posilou realizačního týmu Army pro práci s mladými brankáři.

Bývalá opora Sparty Praha či české reprezentace podepsala kontrakt na severu Čech do léta 2024 s následnou opcí. "U členů realizačního týmu chceme smlouvy kopírovat tak, jak ji má nastavenou hlavní trenér týmu," osvětlil sportovní ředitel Ing. Petr Heidenreich.

"Rádi bychom Jaromíra Blažka přivítali v našem klubu. Věříme, že se mu bude dařit, a že nám pomůže vychovat další mladé brankáře v "A" týmu i v mládežnických kategoriích," řekl Heidenreich.

Do boje o post gólmanské jedničky se mimo jednadvacetiletého odchovance Army Davida Němce zapojí také exústecký brankář Jan Plachý. Ten v týmu nahradí Mariána Tvrdoně, který si svými skvělými výkony vysloužil angažmá v týmu FC Viktoria Plzeň, kde je momentálně na zkoušce. "Máme dohodnuté přestupní podmínky, jakmile je Plzeň potvrdí, přijde na řadu přestup Mariána Tvrdoně do západočeského klubu. To vše se může stát v horizontu týdne či 10 dnů," uvedl Heidenreich.

Brankář Jan Plachý působil v Armě v sezóně 2019/2020 jako dvojka za Mariánem Tvrdoněm a naskočil do pěti ligových zápasů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a do dvou pohárových utkání MOL Cupu. Plachému skončila smlouva v sousedních Teplicích a s Armou se dohodl na smlouvě na dva roky s následnou opcí.

V týmu bude i nadále působit záložník Jakub Emmer, který se s Armou dohodl na dalším pokračování hostování.

Ofenzívu Army posílí útočník Ladislav Krobot z prvoligové Mladé Boleslavi. Dvacetiletý útočník přichází do Ústí nad Labem na hostování na doporučení otce trenéra Davida Jarolíma - Karla Jarolíma, který vede jako hlavní trenér Mladou Boleslav. "V ofenzívě potřebujeme posílit a věříme, že pro nás bude Ladislav Krobot platným hráčem," okomentoval příchod mladého útočníka sportovní manažer klubu Ing. Petr Heidenreich.

Na zkoušce v Ústí nad Labem je mladý záložník Václav Černý z Teplic. Hráči ročníku 2001 končí v Teplicích profesionální smlouva a přichází do Army bojovat o nové angažmá.

Podobným příkladem je také bývalý mládežnický reprezentant David Šnajdr, kterému končí smlouva v pražské Spartě a přichází se poprat se o místo levého obránce.

K týmu se připojil také osmnáctiletý Adam Pivoňka. Mladý záložník přichází z dorostu s cílem se prosadit do "A" týmu, případně bude dále hostovat v nižší soutěži.

S týmem se připravuje také akvizice z Itálie Galip Arapi, kterého si v zahraničí vyhlédl trenér David Jarolím. V Armě bude nadále pokračovat také mladý francouzský záložník Matthew Cantin, který se na jaře začal více prosazovat do sestavy.

V týmu naopak končí útočník Vasil Kušej. Německý klub Dynamo Drážďany, ze kterého Kušej v Armě hostoval, ukončil ústeckému odchovanci smlouvu. "Vasil Kušej od nás dostal nabídku smlouvy na pokračování v Armě, ale rozhodl se jí nevyužít," sdělil Heidenreich. Vasil Kušej se rozhodl odejít za bývalým trenérem Army Jiřím Jarošíkem, který se před startem přípravy upsal druholigovému Prostějovu.

V Armě nebude pokračovat ani další útočník Matěj Koubek, který se vrátil do svého domovského klubu Bohemians Praha 1905. Hostování z Mladé Boleslavi skončilo obránci Lukáši Glöcknerovi.

K týmu se ještě nepřipojili hráči z Nigérie Kenneth Ikugar a David Falaye, kteří kvůli táhlému jednání o vízech momentálně trénují doma v Nigérii. "Není to jednoduché, musíme na ně počkat. Jedná se o složitý proces. Administrativně už máme vše vyřízené a tento týden by se vše mělo potvrdit také na ambasádě, aby se hráči mohli k týmu připojit co nejdříve," vysvětlil sportovní manažer klubu Ing. Petr Heidenreich.

Během tréninkového procesu bude Arma nadále pracovat na doplnění kádru. Ten by měl být hotový do 12. července - před odjezdem na soustředění do Modré. "Stále hledáme a jednáme i o dalších posilách," informoval Heidenreich.

Arma zahájí přípravu v sobotu v Brné. Následně ji čekají zápasy se Slovanem Liberec, Zbuzanami, Mladou Boleslaví a "B" týmem Viktorie Plzeň. V generálce se Arma představí na stadionu Zwickau hrajícího 3. Bundesligu.

Seznam hráčů na startu přípravy:

Brankáři: Jan Plachý, David Němec

Obránci: Vojtěch Brak, Bohumil Hudec, Daniel Chodora, Matyáš Písačka, Marek Strada, David Šnajdr

Záložníci: Michal Bílek, Adam Černý, Václav Černý, Adam Čičovský, Karel Jakš, Jonáš Jiránek, Jiří Miskovič, Václav Prošek, Adam Pivoňka, Galip Arapi, Matthew Cantin, Jakub Emmer

Útočníci: Ladislav Krobot

Rozpis zápasů v přípravě:

Brná – FK Ústí (26. 6., 11.00, hřiště Brná)

Slovan Liberec – FK Ústí (30. 6., 11.00, hřiště Česká Lípa)

Zbuzany – FK Ústí (3. 7., 11.00, hřiště Zbuzany)

Mladá Boleslav – FK Ústí (8. 7., 11.00)

FK Ústí – Viktoria Plzeň B (10. 7., 11.00)

Zwickau – FK Ústí (17. 7., 14.00, hlavní hřiště Zwickau)