Arma vyhrála v Hradci a venku zůstává stoprocentní! David Černý nasázel hattrick

21. 8. 2022 | Redakce

Arma zůstává ve venkovních zápasech v nové sezóně stoprocentní! Po výhře nad B týmem Jablonce si poradila i s B týmem Hradce Králové. V Hradci zvítězila 4:2. Hattrickem se prezentoval David Černý.

ČFL 22/23, 3. kolo, 21. 8. 2022, 10:15 hod.

FC Hradec Králové B

2:4 (1:2)
Branky: 22. Kosař, 58. Doležal – 14. D. Černý, 45+1. D. Černý, 48. Fischer, 72. D. Černý. ŽK: 64. Hypšman (HKB), 80. Holovackyj (HKB), 84. Schmoranz (HKB)
FC Hradec Králové B:

Vízek – Hypšman, Doležal (82. Schmoranz), Šípek (88. Houdek), Hlaváč, Kutík, Kosař (C), Holovackyj, Jurčenko (82. Hodač), Hájek (88. Junek), Boniš (61. Kadrmas).

Náhradníci: Čábelka – Březák.

FK Ústí nad Labem:

Plachý – Hudec, Čítek (C), Jiránek (88. Chodora), Zaspal, D. Černý, Uličný, Fischer (83. A. Černý), Kubín, Vobecký, Benda (70. Cantin).

Náhradníci: Bím – Škoda, Zůza, O. Černý.

První šanci utkání měli domácí. V 7. minutě vystartoval do brejku David Jurčenko, dělal to skvěle, míč si potáhl po levé straně až do pokutového území, načež vyslal nahrávku na Tadeáše Boniše. Těsně před ním ovšem přizvedl míč skluzující obránce a on sám jej pak břichem za brankovou čáru nedopravil.

O sedm minut později přišel první gólový zápis a postarala se o něj Arma! Na pravou stranu velkého pokutového území obdržel přihrávku David Černý. Nenechal se rozhodit přijíždějícím skluzujícím obráncem, padajícího Vízka prostřelil utaženou placírkou k bližší tyči pod břevno.

Ve 22. minutě bylo srovnáno. Hradecký kapitán Jakub Kosař si naběhl do vnitra pokutového území a jeho levé strany zvládl na malém prostoru zakončit podél levé nohy brankáře Plachého, míči ještě pomohla za brankovou čáru tyčka.

V nastaveném čase prvního poločasu si Arma vzala vedení zpět. Po nepovedeném obranném zákroku se míč dostal k Davidu Černému, jenž zapsal druhý střelecký úspěch v utkání technickým obstřelem na zadní, levou tyč.

Armě skvěle vyšel nástup dor druhého poločasu. Ve 48. minutě Petr Fischer zůstal trestuhodně volný a dočkal se nahrávky, načež tváří v tvář Vízkovi nasměroval míč nechytatelně k pravé tyči.

V 58. minutě bylo sníženo. Po nepřehledné situaci uvnitř ústeckého vápna se o slovo přihlásil David Doležal, z bezprostřední blízkosti napálil balón nad Plachého, gólman šel k zemi.

72. minuta přinesla velký moment Davida Černého. Po centru od levé lajny se ústecký střelec parádně položil a za hlavičkou k pravé tyčce natahoval Patrik Vízek ruku bez úspěchu - hattrick.

Arma tak vyhrála i druhé venkovní utkání. V dalším kole čeká Armu doma na Městském stadionu Benešov.

U13 skončili na pěkně obsazeném turnaji v Mostě těsně pod stupni vítězů

5. 2. 2023